Başbakan'a ayakkabı kutusu salladı sonra ise...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'nın Akhisar ilçesinde toplu açılış töreninde konuşma yaptığı sırada balkonundan ayakkabı kutusu gösteren kadının evine anında polisler geldi. Evi aranan Nurhan Gül, karakola çekildi. 2 saat ifade verdi. BAŞBAKAN'A AYA

Başbakan'a ayakkabı kutusu salladı sonra ise...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'nın Akhisar ilçesinde toplu açılış töreninde konuşma yaptığı sırada balkonundan ayakkabı kutusu gösteren kadının evine anında polisler geldi. Evi aranan Nurhan Gül, karakola çekildi. 2 saat ifade verdi.
 
BAŞBAKAN'A AYAKKABI GÖSTEREN KADIN GÖZALTINA ALINDI
 
Akhisar Cumhuriyet Meydanı'nda Erdoğan'ın konuşması sırasında, meydana bakan yerde evi olan Nurhan Gül, evinin balkonundan Başbakan Erdoğan'a ayakkabı kutusu gösterdi. Protestocu Gül, Başbakan'ın yakın korumaları ve çevik kuvvet ekipleri tarafından evinden gözaltına alınarak karakola götürüldü. Nurhan Gül, burada verdiği ifadesinde 690 TL emekli maaşı ile yaşadığını söyledi. Gül ifadesinde şu görüşlere yer verdi:
 
"Konuşma sırasında evinin terasında oturduğunu söyleyen Gül, "Balkondan, yanımda bulunan boş ayakkabı kutusunu elime alarak salladım ve oturdum. Herhangi bir kelime ve sözlü ifade kullanmadım. Bir iki dakika geçmeden evime korumalar ve polisler geldi. Ayakkabı kutusunu sallayanın kim olduğunu sordular. Ben olduğumu söyledikten sonra gözaltına alındım. Karakola götürüldüm. Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadem alınarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldım." dedi.
 
Nurhan Gül, ayakkabı kutusunu sallama sebebini ise şöyle açıkladı: "Almış olduğum 690 lira emekli maaşımın düşük olmasından dolayı ve buna yolsuzun ve hırsızın peşine düşülmektense savcının ve polisin peşine düşülmesinin sebep olduğunu düşündüğümden dolayı protesto ettim. Olayın duyulmasıyla birçok arkadaşım arayarak destekte bulundular. Ayrıca dört beş avukat arayarak, avukatlığımı yapmak istediler."
 
Gül, karakolda ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.
 
KILIÇDAROĞLU'NDAN 'GEÇMİŞ OLSUN' TELEFONU
 
Bu arada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Nurhan Gül'ü telefonla aradı.
 
Gül, telefonda kendisine geçmiş olsun diyen Kılıçdaroğlu’na olayla ilgili olarak şöyle bilgi verdi;
 
“Ben hiçbir şey söylemedim. Ayakkabı kutusunu salladım ve yerime oturdum. Polisler gelip beni karakola götürdüler”.
 
Kemal Kılıçdaroğlu da, Nurhan Gül’e "her vatandaşın protesto hakkı bulunduğunu ve baskıya, zorbalığa hukuksuzluğa uğrayan kim olursa olsun onun hakkını sonuna kadar koruyacak ve savunacaklarını " söyledi,
 
Kılıçdaroğlu, ihtiyaç olması halinde tutuksuz yargılanacak olan Nurhal Gül’e hukuki destek verilebileceğini de belirtti.
22677542.jpg
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMED KARAKAYA
AHMED KARAKAYA - 6 yıl Önce

eleştiremezsin..burası korku ve dikta cumhuriyeti

osman demirci
osman demirci - 6 yıl Önce

getireceksin chp yi 1 yil türkiyenin basina,banka ,hastahane,ilac,ve gida yoklugu kuyruklarinda sefil sefil

bekleyip kimin hakli oldugunu göstermek lazim,bu ve böylesi insanlara

erkan çakır
erkan çakır - 6 yıl Önce

chp şanssız bir dönemde başa gelmişti,dünya savaşlardan yeni çıkmıştı,tabiki türkiyede bunlardan etkilenmişti.şuan savaş yok ama yolsuzluk yoksulluk diz boyu

Ali Özdin
Ali Özdin - 6 yıl Önce

kimse chp şöyle böyle demesin chp nin tarihte herhangi bir başarısı yok. ancak milletin dini imanıyla uğraştılar iş yapmak yerine. gerçekten sosyal demokrat olsalardı bu ülke çok daha ilerde olurdu. yani halkın chp ye güveni yok. öte yandan yapılan yolsuzluk ve hukuksuzluklara sahip çıkmak da cahilliğin daniskası. adalet herkes için lazım olan birşey. bugün bu kadını keyfi olarak gözaltına alırlar yarın birisi gelir seni alır bu işler böyle. doğru olan her devirde adaleti ve temiz siyaseti savunmaktır.

Hüseyin Karagöz
Hüseyin Karagöz - 6 yıl Önce

İçinde yurolar olaydı gözaltı olmazdı....

SIRADAKİ HABER

banner513