Modern Pozitif Bilimler

banner513

Başbakan Erdoğan: Karabasan gibi çöktüler

Başbakan Erdoğan, "Bunlar istiyorlar ki şehit gelsin de oradan oy alalım. Bunlar tam terör çetesi, bunlar korsan. Maalesef ülkemize adeta bir karabasan gibi çöktüler" dedi.Başbakan Erdoğan: Karabasan gibi çöktülerBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'nın

Gündem 28.12.2013, 18:08
Başbakan Erdoğan: Karabasan gibi çöktüler

Başbakan Erdoğan, "Bunlar istiyorlar ki şehit gelsin de oradan oy alalım. Bunlar tam terör çetesi, bunlar korsan. Maalesef ülkemize adeta bir karabasan gibi çöktüler" dedi.

Başbakan Erdoğan: Karabasan gibi çöktüler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Orhan Polat Yağcı İlkokulu'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Daha ilk günden itibaren, hadise daha belli olmadan, işin aslı belli olmadan malum medyayı sahaya iteklediler. Önce bir algı operasyonu başlattılar" dedi.

Başbakan Erdoğan, "Ne dediler? 'Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu.' Ne dediler? 'Tarihin en büyük yolsuzluğu'. İlginç olan şey şu, yargı, bir defa tertemiz, pırıl pırıl olan hakimleri savcıları tenzih ederim o ayrı bir konu, ancak devletin içerisinde parelel devlet kurmaya çalışan merciler var. Bunlar gizlilik esaslı olan belgeleri işte bu medyaya servis ettiler." şeklinde konuştu.

"Beraat-ı zimmet asıldır kaidesi var hukukta. Yani bir suç sabit olmadan siz hiç kimseyi lekeleyemezsiniz, onu suçlu durumuna düşüremezsiniz" diyen Erdoğan, şöyle devam etti: "Eğer siz bunları daha baştan rüşvetçi, yolsuzluğa karışmış insanlar olarak ilan etmeye kalkarsanız bu insanlar eğer masumsa, bu toplumun içerisinde vatandaşlarının, komşularının, akrabalarının yüzüne nasıl bakacak.

2 yıldır gizli tuttukları böyle bir operasyonu bir algı planlamasıyla seçimlere 3 ay kala ortaya çıkartıyorlar. Üstüne de 'terör örgütü' böyle bir yaftayı da yapıştırıyorlar, terör örgütü dediğin silahlıdır, bunların hangisi silahlı, nasıl bunu söyleyebilirsin?"

Bunlar istiyorlar ki şehit gelsin de oradan prim yapalım, oradan oy alalım. Böyle bir şey olur mu? Bunlar tam terör çetesi, bunlar korsan, korsan. Devletin içindeki o paralel yapılanmadan istifade etmek suretiyle maalesef ülkemize adeta bir karabasan gibi çöktüler."


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
tuncay türk 7 yıl önce
madem birşey belli değil madem masumsunuz ilk günden neden o kadar emniyet mensubunu savcıyı görevden aldınız neden kanunları değiştirmeye kalktınız ? kimi kandırıyorsunuz. bu ülkede 4000 tane emniyet mensubunun yeri değişti görevden alındı daha önce aklınız neredeydi ? o çete dediğin savcı ve emniyetçilerin hepsini sen atayıp terfi ettirmedin mi ödüllendirmedin mi ikramiyeler vermedin mi kahraman ilan etmedin mi ? sıra sizin hırsızlık yolsuzluklarınıza gelince mi kötü oldular çete oldular yazıklar olsun hala sana inananlara
tarık buğra 7 yıl önce
sayın başbakanimiz doğru söylüyor.bunlardan herşey beklenir.belkide pkk ile işbirliği icersindedirler.şehit haberleri bunlar için önemlidır.çünkü niye kendilerine seçim malzemesi yapacaklar
EMRE NEHIR 7 yıl önce
Karabasan gibi bu Ülkenin başına çöken sensin.Şu Ülkeyi ne hale getirdin Büyük şehirlerde insanlar birbirini yiyor Şiddet tavan yaptı insanları nasıl kutuplaştırdın.
tuncay türk 7 yıl önce
Allahım yarabbim yahu hakikaten aklımı oynatacam bu kadar mı beyniniz gelişmemiş bu kadar mı düşünme özürlüsünüz ? herşeyi anlıyorumda adam muhalefet pkk ile işbirliği yapıyor diyor yahu güleyim mi ağlayayım mı ? akp ve pkk türkiye de ayrı bir ittifak öcalanla erdoğan yönetmiyor gibi ülkeyi bu son olaylarda bir tek bdp akp nin yanında değil mi ? sen yandaş kanallarınızda pkk sempatizanı gazetecileri akp yi savunurken izlemiyor musun ? sizin gibiler yüzünden yeminle demokrasiye inancımı kaybettim sizin kafanızdaki adamların verdiği oyla gelen hükümet böyle olur anca boşuna demiyor tayyip sandıkta sandık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@