Başbakan çok net konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Suriye lideri Beşar Esed için ''Beşar için tek çare var, halkın iradesine saygı duymaktır ve halkın iradesi neyi istiyorsa ona uymaktır'' dedi.TERÖR ESTİRİYOR Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'i

Gündem 07.01.2013, 15:12
Başbakan çok net konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Suriye lideri Beşar Esed için ''Beşar için tek çare var, halkın iradesine saygı duymaktır ve halkın iradesi neyi istiyorsa ona uymaktır'' dedi.

TERÖR ESTİRİYOR
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in dün yaptığı açıklamalara ilişkin ''Şu anda Esed devlet terörü estirmektedir ve bu devlet terörü neticesinde 50 bin insan ölmüştür. 600 bin civarında insan Suriye'yi terk etmiştir. Suriye içinde 2,5 milyon insan evlerini terk etmiştir.
 
Bunu demokrat olan bir insan mı yapıyor? Bunu devlet terörü estiren bir insan yapıyor. Şu anda Esed zorla orada ayakta durmaya çalışan bir kişi durumundadır ve zulmüne devam etmektedir. Bombalarla, uçaklarla, halkını bombalayarak öldüren bir insanın bu noktadaki tavsiyelerinin demokratik olması diye bir şey düşünülemez. Karşısındakileri El Kaide veya terörist diye ifade etmek suretiyle hedef saptırmaktadır'' dedi. 
 
BALYOZ DA SORULDU
 
Bugün açıklanan Balyoz Davası'nın gerekçeli kararı da sorulan Başbakan Erdoğan, "Temennim yargının bir an önce kararını vermesidir" şeklinde cevap verdi.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (1)
Mustafa sever 7 yıl önce
Yaw sana ne ???

Gelişmelerden Haberdar Olun

@