banner491

Balbay: Bir girdim bin çıkıyorum

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından 4 yıl 277 gündür tutuklu bulunan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın tahliyesine karar verdi.  Ayrıca Balbay'a yurtdışına çıkış yasağı getirildi. Balbay, sağlık kontrolünün a

Balbay: Bir girdim bin çıkıyorum
banner492
banner432

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından 4 yıl 277 gündür tutuklu bulunan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın tahliyesine karar verdi.  Ayrıca Balbay'a yurtdışına çıkış yasağı getirildi. Balbay, sağlık kontrolünün ardından serbest bırakıldı.

İŞTE BALBAY'IN İLK SÖZLERİ:

Özgürlüğe merhaba diyorum, bir girdim bin çıkıyorum. Yarın Meclis'te yemin edeceğim. İçinden geçtiğimiz süreç, bir sünger çekelim, her şeyi unutalım diyeceğim bir süreç değil. Ama kin güdülecek bir süreç de değil. Ben bu ülkenin bütünlüğüne, Atatürk Cumhuriyeti'nin değerlerine inanan herkese karşı ilk sözüm şudur, "Gelin hep birlikte olalım" ilk sözüm budur.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi , Balbay'ın yarın TBMM'de bütçe görüşmeleri öncesinde yemin edeceğini söyledi.

Balbay'ın tahliye kararı, cezaevi önünde bekleyen CHP'liler tarafından sevinçle karşılandı. Davuz-zurna eşliğinde halay çekenlerin yanısıra bazı partililerin ise sevinç gözyaşları döktüğü görüldü.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesinin, tutukluluğunun makul süreyi aştığı ve seçilme hakkının ihlal edildiği iddiasıyla yaptığı başvuruyu haklı bularak, 5 bin lira manevi tazminat ödenmesine hükmettiği Balbay'ın tahliye talebini görüştü.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
deli gibi seven
deli gibi seven - 6 yıl Önce

sen bin dogsan ne yazar...kologlu

MURAT BAŞKAN
MURAT BAŞKAN - 6 yıl Önce

valla sihirli değnek içerde kime değiyorsa bu ülkeye önemli kişi olarak atanıyor. belkide ilerde başbakan yada başkan balbay olur kimbilir

banner441

banner472