Bakanlar ve çocukları böyle kodlanmış!

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının gizlilik içinde yürütülebilmesi için hazırlık soruşturmasında dinlemelerin kod adları kullanılarak yapıldığı öğrenildi. Bakanların isimlerinin A, B, C, D şeklinde harflerle kodlandığı, bakan çocukları ve diğer kişilerin

Bakanlar ve çocukları böyle kodlanmış!

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının gizlilik içinde yürütülebilmesi için hazırlık soruşturmasında dinlemelerin kod adları kullanılarak yapıldığı öğrenildi. Bakanların isimlerinin A, B, C, D şeklinde harflerle kodlandığı, bakan çocukları ve diğer kişilerinse “1, 2, 3 numaralı kişi” şeklinde sayılarla yazıldığı belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde değiştirilen birim amirlerinin de bu nedenle teknik takipten haberdar olmalarının mümkün olmadığı ifade edildi. Bu arada salı günkü operasyonda şüphelilerin evlerinde aramalar yapılırken Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlunun evinde arama yapılmadığı öğrenildi. Salih Kaan Çağlayan’ın babasıyla aynı binada kaldığı evin Zafer Çağlayan’ın üzerine olması nedeniyle aramanın yapılmadığı kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513