Bakan'dan sert terör mesajı!

 Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, ''Operasyonlar devam ediyor. Hiçbir zaman da durmadı, yoğunluğu bazen azalmış bazen de artmıştır. Bu mücadeleyi 30 yıldan fazla süredir sürdürüyoruz. Her olaydan ders alarak çalışmalar yapılmaktadır'' dedi. Milli Savunm

Gündem 20.06.2012, 12:10
Bakan'dan sert terör mesajı!

 

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, ''Operasyonlar devam ediyor. Hiçbir zaman da durmadı, yoğunluğu bazen azalmış bazen de artmıştır. Bu mücadeleyi 30 yıldan fazla süredir sürdürüyoruz. Her olaydan ders alarak çalışmalar yapılmaktadır'' dedi.

 

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Almanya Savunma Bakanı Thomas de Maiziere ile  makamında bir araya geldi. İki bakan, basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

Bir gazetecinin Hakkari'deki terör saldırısına ilişkin sorusu üzerine Bakan Yılmaz, bölgede her türlü tedbirin alındığını belirtti.

 

Tedbirler dolayısıyla terör örgütü PKK'ya çok daha fazla kayıp verdirildiğini vurgulayan Yılmaz, ''Olayın olduğu yer Irak sınırına çok yakındır. Irak'tan geliyor, Türkiye sınırına atak yapıp geri gidiyorlar. Bu, terör örgütünün hiç bir netice elde edemeyeceğini bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Terör örgütü bundan sonraki saldırılarda çok daha büyük kayıplara uğrayacaktır'' diye konuştu.

 

Terör konusunda önemli olanın uluslararası işbirliğini güçlendirmek olduğunu, Irak'ın terör örgütü için güvenli bir yer olmaktan çıkarılmasının Türkiye'nin olduğu kadar uluslararası toplumun da sorumluluğunda olduğunu söyleyen Bakan Yılmaz, ''Kahraman Mehmetçiği başarılı mücadelesi nedeniyle gözlerinden öpüyorum. Gerçekten kahramanlık yaptılar. 'Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır/Toprak eğer uğruna ölen varsa vatandır'. Mehmetçik mücadelesiyle bu ülkenin ve bayrağın kendilerinin olduğunu göstermiştir'' dedi.

 

Türkiye'nin hem ülkesinde hem de çevresinde barış istediğine işaret eden Yılmaz, ''Hem burada hem dışarıda barış istemeyenler varsa onlara da cevap verecek durumdayız'' değerlendirmesinde bulundu.

 

Yılmaz, Hakkari'deki saldırıya ilişkin bir başka soruya da ''Operasyonlar devam ediyor. Hiçbir zaman da durmadı, yoğunluğu bazen azalmış bazen de artmıştır. Bu mücadeleyi 30 yıldan fazla süredir sürdürüyoruz. Her olaydan ders alarak çalışmalar yapılmaktadır. Bölgeye ve insanlara en çok zarar veren PKK olmuştur, bu gerçeği kimse karartamaz'' yanıtını verdi.

 

Suriye'de yaşananlara ilişkin bir soru üzerine de Bakan Yılmaz, Türkiye'nin Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in zulmünden kaçanlara, uluslararası toplumun sorumlu bir üyesi olarak kapılarını açtığını ve bundan sonra gelenlere de kapılarını açık tutacağını kaydetti.

 

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Suriye konusunun sadece Türkiye'nin değil uluslararası toplumun meselesi olduğuna dikkati çekerek, ''Suriye'de insan hakları ihlali yapılıyor mu? Yapılıyor. Kimse benim bu insan hakları ihlallerine tepkim yok diyebilir mi? Gereken cevabı vermek uluslararası toplumun sorumluluğudur. Biz de üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız'' şeklinde konuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
haravalı 9 yıl önce
su katılmamış yalan
raconi 9 yıl önce
Bunlara cevap bile yazılmaz. B.O.B. bunu herkes anlasın.
wgüneş 9 yıl önce
Ben burdayım.Beni görevlendir.Doğuyu paris yapayım hemde 6 ayda senin bakanların aslında görmüyor.

ben hem bakıp hem görüyorum. Fark bu önemli olan hangi okulu bitirdiğin değil neleri öğrendiğndir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@