7m


7m

hyundai

Bakan'a protesto

'Karadeniz sahil yoluyla, barajlarla bu ülkeyi baltaladınız, dereleri sattınız.'   KAYMAKAMLIK GİRİŞİNDE TEPKİ   Kaymakamlık binasına gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na, binaya girişi sırasında bir grup çevreci tepki gösterdi. Eroğlu, “Felak

Gündem 25.08.2015, 17:53
Bakan'a protesto
'Karadeniz sahil yoluyla, barajlarla bu ülkeyi baltaladınız, dereleri sattınız.'
 
KAYMAKAMLIK GİRİŞİNDE TEPKİ
 
Kaymakamlık binasına gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na, binaya girişi sırasında bir grup çevreci tepki gösterdi. Eroğlu, “Felakete siz sebep oldunuz. Seller doğaldır, felaket değildir. Karadeniz sahil yoluyla, barajlarla bu ülkeyi baltaladınız, dereleri sattınız. HES’ler sellere neden olmayacak dediniz, sellere neden oldu” tepkileri arasında Kaymakamlık binasına girdi. 
 
Bu sırada çok geniş güvenlik önlemleri alındığı gözlendi. Özel Harekat polislerinin de yer aldığı koruma halkasında çevik kuvvet polisleri de görev yaptı. Bakan Eroğlu, daha sonra da felakette hayatını kaybeden Sabri Acıbadem’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 
Hopa’da sel ve heyelan nedeniyle hayatını kaybeden 8 kişiden 7’sinin cenazeleri toprağa verildi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, cenaze evlerini dolaşarak ölenlerin yakınlarına taziyelerini iletti.Eroğlu önce Orta Hopa Mahallesinde bulunan Altan ve Hacer Kaya ile kızları Funda Toksoy’un hayatını kaybettiği eve giderek incelemeler yaptı, yakınlarına başsağlığı diledi. Bir süre yetkililerden bilgi alan Bakan Eroğlu, telefonuyla fotoğraf çekerek bilgi edinmesi açısından Başbakan Davutoğlu’na gönderdi.
 
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ardından hayatını kaybedenlerden Nermin Demir’in, Hopa ilçe merkezindeki evine giderek taziye ziyaretinde bulundu. Bakanla sohbet eden vatandaşlar, özellikle su kanallarının yetersizliğinden yakındı. Daha sonra da Nermin Demir’in tabutunun başına gelen Eroğlu, duaya katıldı, “Mekanı cennet olsun, şehitler makamına ulaşsın. Ağlayıp isyan etmenin anlamı yok” dedi. Bakanın bu sözü üzerine duayı yaptıran imam da, “Ağlamayıp dua edeceğiz” diye gözyaşı döken kadınları uyardı.
 
7 CENAZE TOPRAĞA VERİLDİ
 
Sel ve heyelan felaketinde hayatını kaybeden Hacer Kara, Altan Kara ve Funda Toksoy ise, Orta Hopa Mahallesi camisinde kılınan cenaze namazının ardından aynı yerdeki aile mezarlığında, Nermin Demir Merkez Camisi’nde kılınan öğle namazının ardından Yukarı Kuledibi Mahallesi’nde, Emniyet Gedik, Ünsal Gedik ve Erdal Eren Gedik ise Yoldere Köyü Aşağı Mahalle Camisi’nde kılınan namazın ardından Yoldere Köyü mezarlığında defnedildi. Sabri Acıbadem’in cenazesinin ise ikinci namazının ardından defnedileceği belirtildi.

Yorumlar (1)
Ercan Aslan 7 yıl önce
Beyler. Kimse kusura bakmasın İnsanlık adeta kudurmuştur. beton beton beton ! Şehirde betonu anladık da, Köyde beton hatta yaylada da beton ne oluyor? Kafalar betonlaşmış. İmar derken herkes kafasına göre yaşıyor. Kafasına göre ev yapıyor. Ne dur diyen var ne de çare düşünen. Bu işi siyasilere yıkmayın. Bir belediye engel olmaya kalksa ''ne yapıp ne edip onu bertaraf ediyor muyuz?'' Evet. Araya adam koyuyoruz, rüşvet veriyoruz, Amcamızı dayımızı arıyoruz. Sonunda istediğimizi yapıyoruz. Sonra da oturup ağlıyoruz. isteyen biz, kanunları, yönetmelikleri esneten hatta değiştirten biz..Siyasetçiler bizim aynamızdır. Aynaya kızmaya gerek yok. Kafamızı değiştirelim diyeceğim ama DEĞİŞMEZ.. Betonlaşmış çünkü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@