7m

Çapkınoğlu

Bakan Yılmaz: Uçaklarımız havada

Yılmaz, "Süleyman Şah Karakolu'nun bulunduğu yer, Türkiye toprağıdır. Türk bayrağımız dalgalanır, askerlerimiz tarafından korunur. Buraya karşı herhangi bir saldırı ihtimaline karşı silahlı kuvvetlerimiz teyakkuz halindedir. Hatta çok net, uçaklarımız bil

Gündem 17.03.2014, 22:39
Bakan Yılmaz: Uçaklarımız havada

Yılmaz, "Süleyman Şah Karakolu'nun bulunduğu yer, Türkiye toprağıdır. Türk bayrağımız dalgalanır, askerlerimiz tarafından korunur. Buraya karşı herhangi bir saldırı ihtimaline karşı silahlı kuvvetlerimiz teyakkuz halindedir. Hatta çok net, uçaklarımız bile havadadır" dedi.

Bakan Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Sivas'ın Gemerek ilçesinde gazetecilein gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

SURİYE'DEKİ TOPRAĞIMIZ

Bir basın mensubunun "Suriye'de bulunan ve Türkiye toprağı sayılan Süleyman Şah Türbesi'nin bulunduğu bölge, El Kaide'ye bağlı Irak Şam Devleti güçlerinin kontrolüne girdi. Burayla ilgili Türk askerlerine 'vur' emri verildi. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?" şeklindeki sorusu üzerine Yılmaz, "Süleyman Şah Karakolu'nun bulunduğu yer, Türkiye toprağıdır. Türk bayrağımız dalgalanır, askerlerimiz tarafından korunur. Buraya karşı herhangi bir saldırı ihtimaline karşı silahlı kuvvetlerimiz teyakkuz halindedir. Hatta çok net, uçaklarımız bile havadadır" diye konuştu.

Bu coğrafyada Türkiye'nin husumetini üzerine çekenlerin akibetinin parlak olmadığını, Türkiye'yi düşman edinenlerin geleceğinin iyi olmadığını vurgulayan Yılmaz, şunları söyledi:

"Herkes tarihe dönsün baksın, Türk'e kim ihanet etmişse, bu ülkeyi kim en zor döneminde yanlız bırakmışsa hepsi büyük hüsrana uğramıştır. Buna Ortadoğu coğrafyası, Kırım da dahildir. Çünkü biz hak davanın savunucusuyuz. Eskiden ilahi kelimetullah davacısının yeryüzündeki temsilcisiydik. Yani nedir o, hak hakim olsun. Allah'ın yer yüzündeki halifesi olan insanlar kendi dili, dini ile özgürce yaşasın. Dinde zorlama yok, biliyorsunuz. Bütün diller de Allah'ın ayetlerindedir. Onda da bir zorlama yok, 'herkes istediğini konuşsun, herkes huzur barış içerisinde yaşasın' diyorduk. Dolayısıyla Türkiye'nin husumetinden kimseye bir iyilik gelmez. Türkiye'nin husumetini çekenlerin akıbeti berbat olur. Dolayısıyla biz üzerimize düşeni yaptık. Ancak o çevredeki IŞİD güçlerinin denetiminde olan bir bölgeden de bizim topraklarımıza bir saldırı olmayacağını düşünüyoruz. Gereken tedbirleri aldık."

GÜLEN KONUSU

Fettullah Gülen'in bugün bir gazetede yer alan açıklamalarının hatırlatılması üzerine, Yılmaz, "Allah yardımcısı olsun kardeşim. Biz hep şunu söyledik, kendi nefsimizin dışında düşmanımız yok. Bunu söylerken de inan doğru söylüyoruz" dedi.

AK Parti Hükümeti'nin 80 yılda yapılandan daha fazlasını yaptığını ve halka hizmet yolunda olduklarını ifade eden Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Onların kavgası nedir bilmiyorum ama biz bu millete biraz daha fazla hizmet etmek, hizmetin kalitesini artırmak ve standardını yükseltmek istiyoruz. Biz hizmet ile uğraşıyoruz. Birileri inan ki Türkiye'nin bu gidişinden rahatsızlık duyuyor. İçeride bu gerçeği görmeyenleri de yanına alarak bu hizmet kervanını durdurmak istiyorlar. Allah herkesin ufkunu açık etsin, Türkiye'nin geleceğini göstersin. Bizim yaptıklarımız doğru. Seksen yılda yapılamayanı yaptık. Türkiye'nin bu iyi gidişinden rahatsız olanlar var. Allah onlara yardım etsin. Allah onların ufuklarını açsın diyorum."
Bakan Yılmaz, Gemerek ilçesinde, Sızır, Çepni ve İnkışla beldelerinde yerel seçim mitinglerine katıldı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@