7m

uzungöl yayla otel

Bakan Yıldız; "Bu kuralsızlıktır, kutsalsızlıktır"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, devletin üst düzey isimlerinin Suriye’de operasyon ihtimalini değerlendirdiği bir toplantıya dair olduğu iddia edilen ses kayıtlarının yayınlanmasına ilişkin, "Oradaki konuşmalar ister gerçek olsun, ister olm

Gündem 28.03.2014, 12:51
Bakan Yıldız;

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, devletin üst düzey isimlerinin Suriye’de operasyon ihtimalini değerlendirdiği bir toplantıya dair olduğu iddia edilen ses kayıtlarının yayınlanmasına ilişkin, "Oradaki konuşmalar ister gerçek olsun, ister olmasın, böyle bir vakanın oluşmuş olması, bunun karşısında durmamız gerektiğini gösterir. Türkiye’de siyasi istikrarın devamına sahip çıkmamız lazım" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bir televizyon kanalında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Yıldız, devletin üst düzey isimlerinin Suriye’de operasyon ihtimalini değerlendirdiği toplantıya dair olduğu iddia edilen ses kayıtlarının yayınlanmasına ilişkin, "Bu kayıt şuana kadar partilerin seçim arenasında birbirlerinin lehine ya da aleyhine konuştuklarından daha bağımsız bir konudur. Bu yalnız bir partinin değil, devletin ulusal güvenliğiyle alakalı bir konudur. Herkesin vatandaşımızın, muhalefetin yekvücut olması lazım. Bunu hangi yapı dinlediyse bunun karşısında ortak bir devlet dili oluşturulması lazım. Ben bu anlamda MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu’nun bir demecini izledim. Kendisine teşekkür ediyorum. Bizim geleceğimize kötü bir miras bırakmamamız lazım. Bu kabullenilemez bir durumdur. Oradaki konuşmalar ister gerçek olsun, ister olmasın böyle bir vakanın oluşmuş olması, bunun karşısında durmamız gerektiğini gösterir. Türkiye’de siyasi istikrarın devamına sahip çıkmamız lazım. Vatandaşımız hangi partide istikrar görüyorsa ona oy versinler. Ama ’AK Parti’ye oy vermeyin de kime verirseniz verin’ anlayışı son derece yanlıştır. Bu kuralsızlıktır, kutsalsızlıktır" ifadelerini kullandı.

"Bu dinleme bir anlık bir dinleme değil" diyen Bakan Yıldız, "O konuşmaya has bir dinleme değil bence. Sürekli dinleniyoruz. Her şeyi dinliyorlar, içlerinden kendilerine uygun olanları ayıklayıp tasnif ediyorlar. Ben 5 yıldan beri dinleniyorum. Bu benim yapacağım toplantılardan bağımsızdır. Her hareketimle dinlendiğimi biliyorum. Bu o toplantıya has değil, sürekli yapılan bir dinlemedir. Youtube gündeme getiriliyor. Ulusal güvenliğin konuşulduğu bir ortamda herkes tercih yapsın. Youtube’un geçici olarak engellenmesi mi yoksa ulusal güvenlik mi? Biz tercihimizi yaptık. Herkes tercihini yapsın. Ama dün akşamdan beri ortak bir sağduyu oluşuyor. ’Bu kadar olmaz bu AK Parti’ye ait bir konu değil, siyasi istikrarı hedef alan bir argümandır diyorlar" diye konuştu. Bakan Yıldız, yasadışı dinlemelere karşı bir tedbir alıp almadığına ilişkin olarak, "Ben tedbirimi şeffaflıkla aldım. Zihnimde ne varsa onu konuşuyorum. Ne konuşuyorsam onu düşünüyorum. 17 Aralık’ın sosyolojik tahlili, gücünü gizemden alan kuyu köşelerde işlemler yapan bir yapıyla, gücünü milletten ve şeffaflıktan alan bir yapının mücadelesidir. Biz milletin ta kendisiyiz. Biz yalnızca asfalt döşemeye, çim ekmeye gelmedik. Çocuklarımızın borçlu değil alacaklı olarak doğduğu bir ülke oluşturmaya çalışıyoruz. Biz AK Parti hükümetlerimizi Türkiye’nin idaresine konan bir irade olarak görüyoruz" dedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@