alexa metrics

banner536

Bakan Bayraktar hemşehrileri ile buluştu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar İstanbul Feshane’de Trabzon günleri etkinliğine katıldı.Bakan Bayraktar, burada yaptığı konuşmada Tarihinde bir İmparatorluğa başkentlik yapma şerefi bulunan,Osmanlı Şehzadelerinin yetiştiği, Yavuz Sultan Selim

Gündem 24.02.2013, 11:45
Bakan Bayraktar hemşehrileri ile buluştu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar İstanbul Feshane’de Trabzon günleri etkinliğine katıldı.

Bakan Bayraktar, burada yaptığı konuşmada Tarihinde bir İmparatorluğa başkentlik yapma şerefi bulunan,Osmanlı Şehzadelerinin yetiştiği, Yavuz Sultan Selim ve Kanuni Sultan Süleyman gibi güzide Padişahların yolunun geçtiği ve Sümela Manastırı’ndan Ayasofya Müzesi’ne, İskender Paşa Camii’nden Trabzon Kalesine kadar bir yadigârlar şehri olan;Trabzon’umuzu,
Trabzon ilimizin güzel insanlarını,Misafirlerimizi ve Burada bulunan tüm kardeşlerimi;en içten duygularımla selamlıyorum” dedi.
 
Bakan Bayraktar “Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri”mizin ülkemize ve Trabzon’umuza hayırlı olmasını diliyorum. Bu güzel etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Güzel Trabzon’umuzun tüm ilçelerine;
       
Akçaabat’a, Araklı’ya, Arsin’e, Beşikdüzü’ne, Çarşıbaşı’na, Çaykara’ya, Dernekpazarı’na, Düzköy’e, Hayrat’a, Köprübaşı’na, Maçka’ya, Of’a, Sürmene’ye, Şalpazarı’na, Tonya’ya, Vakfıkebir’e ve Yomra’ya;Bu ilçelerin mensuplarına;
        
Köyünden bucağından merkezine kadar tüm Trabzon’a ve Trabzonlulara; Selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyerek şunları söyledi:
 
“Değerli Kardeşlerim,Bu tanıtım günleri, illerimizi tanımamız için güzel bir vesile. Bu tarz faaliyetler; o ilin varlıklarını ve değerlerini; hem o ilin insanlarına, hem de diğer illerden gelen insanlara, güzelce tanıtma imkânı sunuyor.Trabzon, sahip olduğu tarihi, kültürel değerleri ve sosyal yapısının zenginliği itibarı ile her zaman önemli bir merkez olmuştur. 
 
Bu durum Osmanlı egemenliği öncesinde de böyleydi. Osmanlı Devleti döneminde de böyle oldu.Trabzon’un güzelliklerinin ve sahip olduğu değerlerin ülke çapında hatta dünya çapında tanıtımına, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. İnanıyoruz ki Trabzon kalkınırsa Türkiye Kalkınır.  Büyükşehir olmakla birçok imkân ve avantajı yakalayan Trabzon’umuz; yapacağımız yatırımlarla, lojistik merkezi ve limanı ve demiryolu ağıyla inşallah önemli bir ihracat ve ticaret merkezi olacaktır.”
 
Değerli Kardeşlerim,
 
Artık günümüzde sadece devletler değil, devletlerin alt birimi olarak şehirler de yarışıyor. Trabzon; içinde pek çok açıdan çeşitliliğin, kültürel zenginliklerin bulunduğu ve bu zengin kültürel mirasın da toplumsal yapıdan mutfak kültürüne varıncaya kadar, birçok alana yansıdığı güzide illerimizden biridir. Bu nedenle de tanıtımı önemli ve değerlidir.
 
Kıymetli Misafirler,
 
Bilmektesiniz ki; mensubiyet çok önemli bir duygudur ve insanlar arasında en önemli paydalardan biridir. Trabzonlular olarak; farklılıkları zenginlik görüp, barışçı bir şekilde, hoşgörü ve birlik duygusu içinde ele almak ve ayrımcılığı dışlayan bir yapı oluşturmak, bizim en önemli ayrıcalığımız olmalı.
 
Trabzon’un tarihinde bir imparatorluğa başkentlik yapma gibi ayrıcalık bulunmaktadır. Bir imparatorluk ise çeşitli dini ve etnik unsurları bir arada yaşatmak ile gerçekleşebilecek bir büyüklüktür. Trabzon; büyüklüğüne yaraşır bir şekilde davranmayı her zaman bilmiştir.
 
Değerli Misafirler,
 
Bir Trabzonlu olarak, özelde Trabzon’a, genel anlamda ise Türkiye’ye hizmet etmekten şeref duyuyorum. “Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri”mizin ülkemize ve Trabzon’umuza hayırlı olmasını diliyorum. Hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum. Sağolun, varolun  Allahaısmarladık”
 
Bakan Bayraktar burada bir plaket verildi, ardından ise Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile tüm stantları gezdi.
 
Bakan Bayraktar, stantları gezerek vatandaşların hatıra fotoğrafı çekildi, yapmış olduğu alış verişleri ise vatandaşlara dağıttı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@