banner526

banner535

Bakan açıkladı! Dünyada bir ilk gerçekşeiecek...

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, milletin hak ve hukukunu kendilerine dert edindiklerini ifade ederek, "Bizim yanımızda milleti sömürmek isteyenler, hırsızlar barınamaz. Bizim yanımızda faizciler ve faiz lobisi barınamaz’’ dedi. Bakan Müezzinoğlu, dünyan

Gündem 05.01.2014, 09:18
Bakan açıkladı! Dünyada bir ilk gerçekşeiecek...

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, milletin hak ve hukukunu kendilerine dert edindiklerini ifade ederek, "Bizim yanımızda milleti sömürmek isteyenler, hırsızlar barınamaz. Bizim yanımızda faizciler ve faiz lobisi barınamaz’’ dedi. Bakan Müezzinoğlu, dünyanın ilk yüzen hastanesini Türkiye’ye kazandıracaklarını dile getirdi.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, Lüleburgaz programına Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Trakya Bölge Müdürlüğündeki akşam yemeği ile başladı. Yemeğin ardından Bakan Müezzinoğlu, AK Parti’nin buradaki programına katıldı.

AK PARTİ 75 MİLYONUN PARTİSİDİR

Yaşam felsefesi, hayat felsefi, dini felsefesi ne olursa olsun ay yıldızlı bayrak altında yaşamaktan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan onur ve gurur duyan her Türk vatandaşının kendi gözlerinde saygın olduğunun altını çizen Müezzinoğlu, "Onlara hizmet etmek insani, milli, siyasi ve İslami görevimizdir. Kurulduğumuz günden buyana milleti kucaklayan ve değerleri ile paralel yürüyen, ortak hayalleri ile yürüyen bir başbakan ile olmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Bu ülkeyi ve Trakya’yı muasır medeniyetler seviyesine hep birlikte taşıyacağız’’ dedi.

"BU PARTİYİ SERMAYEYE GÜVENEREK KURMADIK"

AK Parti’nin halkın partisi olduğuna dikkat çeken Müezzinoğlu, "Bu parti ilçe başkanımızın, il başkanımızın, bu parti milletvekilinin partisi değildir. Bu parti Lüleburgaz’ın Kırklareli’nin tüm Türkiye’nin halkın, milletin partisidir. Bu partiyi biz sermayeye güvenerek kurmadık. Biz bu partiyi millete inanarak kendimize güvenerek kurduk ve millet ile birlikte yola çıkarak bu partiyi kurduk. Millet ne dediyse, hangi yolu belirlediyse biz o yoldan yürüdük. Sermaye bir sürü senaryo kurdu. Belirli güç odakları bir sürü senaryo kurdu. Medya akıl almaz iddialar ortaya attı. Ama buna rağmen bu milletin sel ayeti bu milletin sağduyusu ve vicdanı asla ve asla ne Recep Tayyip Erdoğan’a ne de AK Parti’ye yanlış yapmadı’’ diye konuştu.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gölgesine sığınarak siyaset yapanların olduğunu ifade eden Müezzinoğlu, "Ben zaman zaman soruyorum. Ey sözde Atatürkçüler, ey Atatürk’ten geçinenler, ey Atatürk’ün gölgesinde yan gelip yatanlar, muasır medeniyetler seviyesine yolculuğu gece gündüz çalışmadan, millet ile omuz omuza yürümeyen, milletin derdini dert edinmeden onun derdini paylaşarak azaltmadan muasır medeniyet seviyesinin üzerine gidilmez. Atatürkçü de olunmaz. Ben halkçıyım diyerek halkçılık olunmaz. Halkın derdini, umutlarını paylaşıyorsan o zaman halkçılık olur. Ama lafla ulusalcılık lafla Atatürkçülük, lafla Cumhuriyetçilik yapanlara diyorum ki cumhurun olmadığı, cumhurun saygın tutulmadığı sahip çıkılmadığı bir cumhuriyette Cumhuriyet olmaz. Biz AK Parti olarak merkeze insanımızı aldık. Her konuda ve her konuda insanımızı yaşatmak ve yücelterek o büyük Türkiye Cumhuriyeti devletini büyük devletler arasına taşımak için bu günlere geldik. Bu parti milletin partisidir. Bu milletin partisini karanlık güçlere teslim etmedik ve etmeyeceğiz. Bugün hangi senaryoları çizerlerse çizsinler, hangi bedduaları okurlarsa okursunlar milletin duası bize yeter’’ dedi.

"BİZİM YANIMIZDA HIRSIZLAR BARINAMAZ"

Milletin hak ve hukukunu kendilerine dert edindiklerine vurgu yapan Müezzinoğlu kendilerinin yanında hırsızların barınamayacağını dile getirdi. Müezzinoğlu, "Bizim yanımızda ahlaksızlar, milleti sömürmek isteyenler, sermaye barınamaz. Bizim yanımızda faizciler ve faiz lobisi barınamaz’’ şeklinde konuştu.

AK Parti olarak 2023 yılında ülkenin yıllık bütçesini 2 trilyona çıkarmayı hedeflediklerini ve bunu da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başaracaklarını kaydeden Bakan Müezzinoğlu, "Birileri bu büyümemizden rahatsız. Avrupa rahatsız, AB rahatsız, bir çok ülke rahatsız. Çünkü biz diyoruz ki Türkiye ekonomisi güçlü ilk on ülke arasında yer alacak. Birileri rahatsız olmaya devam edecek ama bunu engellemeye gücü yetecek mi. Bunu engellemeye bu lider, bu AK parti olduğu sürece engelleyemeyecekler’’ dedi.

"1960 YILINDA MİLLİ İRADEYE DARBE YAPTILAR"

1960 yılında ülkenin milli iradesine darbe yapıldığını kaydeden Bakan Müezzinoğlu, "Sen 1960 yılında bu milletin milli iradesine darbe yaptın. Bu milletin temsilcisini idam ettin. O gün sana alkış tuttular. O gün birileri çok iyi yaptın dediler. O gün çok iyi yaptın diyenler, bugün adında halkçı denilen kişiler arasında yer tutuyordu. Destek veriyordu. 2000’li yıllara kadar o desteğini devam ettirdi. Bugün bakıyorsunuz o kişiler yine yurt dışından birileri ile yeni planları yeni senaryolar peşinde. Dertleri milli iradenin hak ve hukukunu yeniden zedelemek istikrarı bozmak. Siyasi iktidarı bozuyorsa ekonomik istikrar zaten bozulur, ekonomik istikrar bozulursa da milletin cebine elde uzatılır ümüğü de sıkılır. Ama artık AK parti var. Dünya çapındaki lideri millet ile birlikte yürüyen ak kadrolar var’’ şeklinde konuştu.

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen Bakan Müezzinoğlu, "Sen muhalefette olduğun halde sende muhalefet iktidarı bile yok. Ey Kılıçdaroğlu, Sarıgül Şişli Belediyesine gitti, sen Şişli Belediyesi önünde Sarıgül’ün dosyası elinde ’’Bu yolsuzluk dosyası ey Sarıgül’’ dedin. Peki o dosya bugün nasıl beyaz dosya oldu. Sen bunu kendi iktidar gücünle mi yaptın. Yoksa başka birinin gücümü sana bunu yaptırttı. Sen nasıl halkçı partisin. Birinin kapalı kapılar ardında Recep Tayyip Erdoğan’ı mağlup etmek için başarısız kılmak için senaryoların oyuncağıysan sen nasıl milletin temsilcisi olabilirsin. Bu millet bu fotoğrafı görmeyecek kadar milleti ölçüsüz mü görüyorsun. Bu milletten tokat yemeye hazır olun. Çünkü bu millet saf değil. Bu millet 60’ta, 70’te çok ağır bedeller ödedi. Senin sahip çıkmadığını gördü. Milletten yanan değil, sermaye ve güç odakları ile yürüdüğünü gördü. Sana bu millet defalarca uyarı yapmasına rağmen sen bu uyarılardan hiç ders almadın’’ ifadelerini kullandı.

"DÜNYANIN İLK YÜZEN GEMİ HASTANESİNİ BİZ YAPACAĞIZ"

Dünyanın bir çok yeniliği Türkiye’den göreceğini dile getiren Müezzinoğlu dünyanın ilk yüzen gemi hastanesi yapmayı planladıklarını dile getirdi. Bakan Müezzinoğlu, "Dünyada ne varsa benim ülkemde Kırklareli’nde de olacak. Dünya milletleri hangi imkanlardan istifade ediyorsa ben onu örnek göstermeyeceğim o beni örnek gösterecek. Dünyanın ilk yüzen gemi hastanesini Türkiye’ye ve Türk milletine biz kazandıracağız. O zaman işte milletle birlikte yürümenin, Büyük Önder’in gösterdiği yolda yürümenin ne demek olduğunu o sahte Atatürkçülere biz göstereceğiz’’ dedi.

Bugün Lüleburgaz’dan Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum" diyen Bakan Müezzinoğlu "Ben 11 yıldır iktidarım. Beni her mikrofona çıktığında "yolsuzluk’’ ile suçlayan Kılıçdaroğlu, Lüleburgaz’ın her evine, kahvehanesine, her çalınacak kapısına, her vatandaşın elini sıkmaya varsan gel beraber gidelim. Sana mı bu millet yanlış yapıyorsun, sana mı bu millet hak ve hukukunu korumuyorsun diyecek yoksa bana mı diyecek. 11 yıl sonra Allah’a şükürler olsun ki her kapıyı alnımız açık başımız dik girebiliyoruz. Biz yolsuzluk yapsaydık bugün bu milletin karşısına çıkabilir miydik. Biz yolsuzluk yapsaydık dünya kriz ile boğuştuğu halde dünyanın örnek gösterdiği ekonomiyi yürütebilir miydik. Yolsuzluk yapsaydık ambulans uçakları olabilir miydi. Yolsuzluk yapan bir iktidar kanal projesini, 3. köprüyü yapabilir miydi. Bu insanlar 15 yıl önce yolsuzluğun ne olduğunu gördü. 50 milyar doların bankalardan nasıl hortumlandığını gördü’’ dedi.

Müezzinoğlu’nun konuşmasının ardından partiye yeni katılan üyelere rozetleri takıldı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@