7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Bahçeli'den Erdoğan'a sert sözler!

Başbakan Erdoğan dün Aksaray mitinginde Burakcan Karamanoğlu'nun katilinin DHKP-C olduğunu açıklamış ve "MHP'nin DHKP-C ile ilişkisi var" demişti. Başbakan'ın bu sözlerine Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den sert tepki geldi."İSPAT

Gündem 14.03.2014, 18:48
Bahçeli'den Erdoğan'a sert sözler!

Başbakan Erdoğan dün Aksaray mitinginde Burakcan Karamanoğlu'nun katilinin DHKP-C olduğunu açıklamış ve "MHP'nin DHKP-C ile ilişkisi var" demişti. Başbakan'ın bu sözlerine Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den sert tepki geldi.

"İSPATLAMAZSAN ŞEREFSİZSİN"

MHP lideri bahçeli Afyonkarahisar'da partililere seslendi ve Erdoğan'ın sözlerine sert bir cevap verdi. Bahçeli, Başbakan Tayyip Erdoğan'a "İspatlamazsan şerefsizsin" dedi.

"ERDOĞAN BİTTİN ARTIK, ÖMRÜN TÜKENDİ HESAP VERECEKSİN"

Devlet Bahçeli ,"Dün televizyonda yine konuşuyor. Şerefsizlik yarışında hep kaybettin sayın Başbakan. Şimdi yeni bir şerefsizlik yarışına giriyorsun. DHKP-C ile MHP arasındaki ilişkiyi kurup ispatlayamazsan şerefsizin ta kendisisin. DHKP-C'nin ne maksatla kurulduğunu, kimin denetiminde olduğunu biliyoruz. TV'de her konuyu baba oğul aile muhabbetini montaja bağlıyorsun, DHKP-C ile MHP'yi montaja mı bağlıyorsun? Erdoğan artık bittin. Siyasi ömrün tükendi. Yolsuzluk ve rüşvetin altında kalacaksın. Kime ne iftira atıyorsan bunların hesabını vereceksin." diye konuştu.

İşte Devlet Bahçeli'nin Afyonkarahisar'da yaptığı konuşmadan bazı satırbaşları:

Uzaktan kumandalı basını da etki altına aldı. Yasama, yürütme, yargı sana hizmet eder hale geldi. Basın ve medya da sabahtan akşama kadar RTE dizisiyle kamuoyunu meşgul ediyor. Erdoğan’ı güç çılgınlığında.. Her şeyi ben ben dedirtmiştir. O zaman demokrasiyi baskı altına alıp diktatörlüğe giden yola doğru kaymaya başlamıştır. Erdoğan, güçle şımarmıştır. Türkiye’yi artık tek adam olarak ben yönetebilirim diyor.

2002’de milli iradenizle AKP’yi tek başına iktidara getirdiniz, güç alanına da sahip kıldınız. O günden bu yana geçen zamanda değişen ne var? Hayat pahalılığından kurtuldunuz mu? Çocuklarınızı iş ve yuva sahibi yapabildiniz mi? Gelir seviyeniz arttı mı? Hayır diyorsanız artık yeter demenin zamanı gelmiştir. Biz memnunuz birlikte yürüme şarkısına devam etmek istiyorlarsa allah yollarını açık etsin.

"PANİKLE OĞLUN BİLAL’İ ARADIN MI ARAMADIN MI?"

Sayın Başbakan’a bir soru daha soruyorum. Saat 6.30-7.30 arasında 17 Aralık’ta bir savcının kolluk kuvvetlerine verdiği talimatla 41 eve baskın yaparak bazı kişileri tutuklaması sonrası bilgi sana intikal ettiğinde panikleyerek oğlun Bilal’i aradın mı aramadın mı? Aniden savcı kıyımı, 8 bin polisin dağıtılmasıyla 74 günde ne çabuk çıktılar?

"ALGI YÖNETİMİ İÇİN TAVSİYE ALDINIZ MI? İLK MİTİNG O YÜZDEN Mİ ORDU’DAYDI"

Bu kişi acaba içerdeyken sana haber mi gönderdi? Beni kurtarmazsanız yakarım sizi mi dedi

Bir kriz yönetimi Başbakanlık’ta oluştu mu? Bazı bakanlar, uzmanlar bilim insanlarıyla birlikte kriz yönetimi için algılama yönetimini nasıl yapacağınızı tartıştınız mı?Kendinizi buradan sıyırmak için nasıl tavsiyeler aldınız? İlk mitinginiz Ordu’da bu nedenle mi yapıldı?Acilen Ordu’da miting yap, kalabalıkları topla, iddiaları yalanla, halkı yanılt, arkasından da gerekli tedbirleri alın gibi rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasından kendini kurtarmak için bu yolu tercih etin mi etmedin mi? Bu bakanlar ve uzmanlar kimlerdir?

"OĞLUNLA KONUŞMAN KORKUNÇ BİR KONUŞMA"

6.30-7.30 arasında bir savcının 41 kişiyi tutuklamasının ardından 8.30’da Bilal’le konuşması var. Bu konuşma tape olarak halkın arasına yayıldığında çok korkunç bir konuşma. Bir Başbakan’a yakışmaz.Hayır işleri için topladığın para mı yoksa Türkiye’nin balını, kaymağını sen mi yiyordun?

Bu algı yönetimi komplo gibi montajı ortaya çıkardı. Ne varsa reddediyor. Nereye kadar reddedeceksin.Başbakan şimdi montaj diyor. İki tane kavram öne sürmüşler. Komplo ve montaj diyeceksin. Sonra bunları yapanları bir kişinin veya bir grubun üzerine yıkacaksın.Sen Türkiye’de herkesi doğru yanlış araştırmadan ‘bunlar haşhaşi, alçak, hain’ diyorsun. Sana yargı yolu ile darbe yapacaklarını söylüyorsun. 88 gündür milleti aldatıyorsun.

"GEZİ’DE KİMSEYİ SUÇLAMA"

Şimdi de ateşle oynuyor. Erdoğan bir gün gelecek Afyon’dan söylüyorum. Çok konuda MHP haklı çıktı, bunda da haklı çıkacağına inanıyorum.Taksim’de Gezi olayları neden başladı, arkasında, önünde kim vardı? Sonunda gençlere TOMA’larla, gazlarla saldırmanın kimler tarafından emri verildi?Gezi’de kimseyi suçlama. Emniyet, İçişleri, MİT sende. Araştır bunu.Türkiye’de bazı sosyal şiddet olaylarını tahrike diyor, bazı ajan provokatörleri kullanıyor.Sayın Erdoğan bunun istihbaratı bilgisini alıyor musun?

"ÖLENLERİN HEPSİ BU VATANIN EVLATLARI"

Bazı ölüm olayları var. Hepsi bu vatanın evlatları. Kim olursa olsun. Hakkın rahmetine kavuşanlara MHP olarak rahmet diliyoruz, ailelerine başsağlığı diliyoruz. Ancak bunları tahrik ederek, Türkiye’yi kargaşaya sokarak kendini kurtarmaya çalışan Erdoğan, bu yol dipsiz bir kuyudur. Buraya düştün mü çıkma şansın yoktur. Sen bu milletten daha zeki değilsin. Senin haksız yere zenginleşerek dolaylı yoldan soyduğun zengin insanlar var. ATV ve Sabah’ı girdikleri ekonomik krizdenyararlanarak satın alıp kendilerine yandaş TV ve basın haline getirmek için evdeki 1 milyar doları kullanmıyor. İstanbul’da ihale verdiklerine diyor ki: 100’er milyon dolar gönderin… ‘Bir havuzda toplayın’ diyor. Havuzda toplanan para 630 milyon dolar.İlçelere bu paraları gönderseniz hepsi modern şehir olur.


Yorumlar (1)
EMRE NEHIR 8 yıl önce
Bahçeli erdoğanın her dediğini neden ciddiye alıyorsun?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@