Aydın Menderes toprağa verildi

Eski başbakanlardan Adnan Menderesin oğlu Aydın Menderes'in cenazesi, THY'nin özel uçağıyla saat 09.00'da İstanbul'a getirildi. THY tarafından tahsis edilen özel uçak, Atatürk Havalimanına indiğinde, uçakla birlikte İstanbul’a gelen TBMM Başkanı Cemil Çiç

Gündem 25.12.2011, 14:33
Aydın Menderes toprağa verildi

Eski başbakanlardan Adnan Menderesin oğlu Aydın Menderes'in cenazesi, THY'nin özel uçağıyla saat 09.00'da İstanbul'a getirildi.

THY tarafından tahsis edilen özel uçak, Atatürk Havalimanına indiğinde, uçakla birlikte İstanbul’a gelen TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Aydın Menderes’in eşi Ümran Menderes uçaktan indi.

Çiçek ve Ümran Menderes’i apronda THY Yönetim kurulu Başkanı Hamdi Topçu, THY Genel Müdürü Temel Kotil, THY çalışanları ile Atatürk Havalimanı yetkilileri karşıladı.

Aydın Menderes’in Türk bayrağına sarılı tabutu, tören mangası tarafından uçaktan alınarak cenaze arabasına yerleştirildi. Daha sonra cenaze aracı, törenin yapılacağı Fatih Camisi’ne götürülmek üzere alandan ayrıldı. Bu arada, Meclis Başkanı Çiçek ve Ümran Menderes, sivil plakalı bir araca binerek alandan çıktılar.

CENAZE FATİH CAMİİ'NDE

Menderes'in cenazesi, Atatürk Havalimanından konvoy eşliğindeki cenaze aracıyla Fatih Camisi'ne getirildi. Menderes'in Türk bayrağına sarılı tabutu, cami avlusundaki musalla taşına bırakıldı.

Menderes'in cenazesinin önüne büyük boyutta bir fotoğrafı da yerleştirildi. Tabutun başında iki polis nöbet tuttu.





GÜL VE ERDOĞAN FATİH CAMİİ'NDE

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Menderes'in cenaze namazının kılınacağı Fatih Camisi'ne geldi.

Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan, cenaze namazı öncesinde Fatih Camisi yanındaki Fatih Müftülüğü Kuran Kursu'nda vakit namazı kıldı. Ardından Gül ve Erdoğan, Aydın Menderes için kılınacak cenaze namazına katılmak üzere caminin avlusuna geçtiler.

AİLEYE TAZİYELERİNİ SUNDULAR

Aydın Menderes’in cenaze töreni için Fatih Camii’ne gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Menderes ailesine taziyelerini sundu.

Gül ve Erdoğan öğle namazı sonrası düzenlenen cenaze töreni için Fatih Camii’ne geldi ancak avluya girmeden önce Aydın Menderes’in eşinin bulunduğu avlunun yanındaki binaya girdi. Burada bir süre kalan Gül ve Erdoğan Menderes ailesine taziyelerini iletti. Cenaze töreninin başlayacağına ilişkin cenazeyi kıldıracak olan imamın çağrısı üzerine Aydın Menderes’in eşi Ümran Menderes beraberinde Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile birlikte avluya girdi. Ayrıca eski Başbakanlardan Tansu Çiller de Ümran Menderes’in yanında cami avlusuna geldi.

TANSU ÇİLLER'E EMİNE ERDOĞAN EŞLİK ETTİ

Aydın Menderes'in cenazesine, Eski Başbakanlardan Tansu Çiller de katıldı. Beyaz bir başörtüsü takan Çiller Fatih Camisi'ne gelirken kendisine Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın eşlik etmesi dikkat çekti. Tansu Çiller ve Emine Erdoğan avluda kadınlar için ayırılan bölüme de birlikte geçti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Erdoğan ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek de camiye birlikte geldi. Devletin zirvesi Fatih Camisi'ne girer girmez cenaze namazı başladı.


Yorumlar (1)
şafak 10 yıl önce
Allah rahmet etsin, toprağı bol olsun. Yetim ve garibandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@