Avrupa'ya uçuşlar tamamen durdu!

Kuzey Avrupa'da bir çok ülkede etkili olan fırtına ve olumsuz hava koşulları hava ulaşımını olumsuz etkiliyor. Fırtına sebebiyle Türk Hava Yolları'nın birçok seferi iptal edildi. THY'nin TK1787 sefer sayılı İstanbul Kopenhag, TK1664 sefer sayılı Hamburg-İ

Avrupa'ya uçuşlar tamamen durdu!
Kuzey Avrupa'da bir çok ülkede etkili olan fırtına ve olumsuz hava koşulları hava ulaşımını olumsuz etkiliyor.
 
Fırtına sebebiyle Türk Hava Yolları'nın birçok seferi iptal edildi. THY'nin TK1787 sefer sayılı İstanbul Kopenhag, TK1664 sefer sayılı Hamburg-İstanbul, TK1556 sefer sayılı Hannover- İstanbul, TK1786 sefer sayılı Kopenhag İstanbul uçuşları iptal edildi.
 
KLM Havayolları'nın Amsterdam'dan yapılacak 84 uçuşu fırtına sebebiyle iptal edilirken, Hamburg Havalimanı'nda da 20 sefer durduruldu. Ayrıca İskoçya'nın Glasgow, Edinburgh ve Aberdeen Havalimanları'nda da seferler yapılamıyor.
 
Fırtına ve olumsuz hava koşulları sebebiyle seferlerini iptal etmek zorunda kalan Türk Hava Yolları'nın yolcuları Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş Terminali'nde bulunan Hotel Desk önünde uzun kuyruklar oluştu. THY yetkilileri yolcuları otellere yerleştirirken, bazı yolcular ise havalimanında beklemek zorunda kaldı. Türk Hava Yolları'na ait uçakla Kopenhag'a gidecek yolculardan Hans Hunsten, "14.45'de ilk uçağımız vardı. O zamandan beri bekliyoruz. Kopenhang'a gidiyorum. 9 saattir buradayım. Kötü hava şartlarından dolayı iptal olduğunu söylediler" dedi.
 
Yoğunluk sebebiyle servislerin yetersiz olduğunu ifade eden Caner Bayan ise, "Gündüz 12'den beri buradayız. Kopenhag'a gidiyoruz. Hava şartlarında dolayı iki saat ertelendi. Sonra gene erteleme oldu. Şuan burada bekliyoruz. Otele gitmeye çalışıyoruz" dedi. Yolculardan Murat Sabah ise " Kopenhag'a gidiyorum. Saat 18.30'da buradaydım. Uçak önce rötar yaptı daha sonra da iptal oldu. Kötü hava koşulları nedeniyle Almanya'daki uçuşlarda iptal olmuş. Sabahı bekliyoruz. Büyük ihtimalle sabahta iptal olacakmış" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513