7m


7m

hyundai

Atatürk'ün Trabzon vasiyeti 90 yıldır yapılmıyor

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon’da bir süredir gündemde olan Demiryolu projesi yine başka bahara kaldı. Her seçim öncesi siyasal partilerin liderleri ve Trabzon adayları “Doğu Karadeniz Demiryolu ile buluşuyor.” Vaatlerinde bulunsa da aradan geçen zaman

Gündem 05.09.2015, 12:49
Atatürk'ün Trabzon vasiyeti 90 yıldır yapılmıyor

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon’da bir süredir gündemde olan Demiryolu projesi yine başka bahara kaldı. Her seçim öncesi siyasal partilerin liderleri ve Trabzon adayları “Doğu Karadeniz Demiryolu ile buluşuyor.” Vaatlerinde bulunsa da aradan geçen zaman içinde demiryolu için bir çivi bile çakılmadığı ortaya çıktı. Haber61.Net’in Demiryolu ile alakalı yapmış olduğu araştırmada Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük hayallerinden bir tanesinin bölgede demiryolu yapmak olduğu ve bunu vasiyet olarak bildirdiği öğrenildi.

15 Eylül 1924’de Trabzon’a gelen Mustafa Kemal Atatürk, kent genelinde yapmış olduğu bir dizi ziyaret sırasında, ““Trabzon’umuzu az zamanda dahile demiryolu birleştirmek, güzel rıhtım ve limanla teçhiz edilmiş görmek, nuhbei amalimdir.”ifadelerine yer verdi.

Siz değerli okurlarımız bölgenin ihtiyacı olan Demir yoluna destek olmak için " Doğu Karadeniz Tren Yolu Bekliyor." ifadesini Ulaştırma bakanlığı Faks numarası 0312 212 49 30 olan bu numaraya faks çekebilirsiniz.


Yorumlar (1)
Altındereli 7 yıl önce
Osmanlı tüm yatırımlarını İstanbula yapmıştı Bunlarda osmanlı ya ne işleri olur TRABZONLA tüm yatırımlarını istanbula yapıyorlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@