Atatürk tişörtleri TFF'ye dokundu

Fenerbahçe ile Fethiyespor arasında oynanan maçta Fethiyesporlu futbolcuların YÜCE ATATÜRK yazılı tişörtlerle sahaya çıkmasından sonra Türkiye Futbol Federasyonu bir açıklama yaptı."Tüm dünyada futbol sahalarının yalnızca futbolun oynandığı ve izlendiği a

Atatürk tişörtleri TFF'ye dokundu

Fenerbahçe ile Fethiyespor arasında oynanan maçta Fethiyesporlu futbolcuların YÜCE ATATÜRK yazılı tişörtlerle sahaya çıkmasından sonra Türkiye Futbol Federasyonu bir açıklama yaptı.

"Tüm dünyada futbol sahalarının yalnızca futbolun oynandığı ve izlendiği alanlar olması hedeflenmektedir. Federasyonumuzun da bağlı olduğu uluslararası spor örgütleri, bu hedefe ulaşmak için evrensel mahiyette çeşitli ilke ve kurallar benimsemiştir.

Bununla birlikte, Fethiyespor Kulübü'nün Fenerbahçe A.Ş. ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında uluslararası futbol oyun kurallarına aykırı şekilde saha içinde hepimizin milletçe sahiplendiği değerleri, sadece kendilerine mal ederek tartışma yaratmak için kullandıkları görülmüştür. Bu tarz eylemlerin spor alanlarında tasvip edilmesi mümkün olmadığından, konuyla ilgili dosya Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmiştir.

Bu konuda kulüplerimizin gerekli hassasiyet ve özeni göstereceğinden emin olmakla birlikte yukarıda anılan ilke ve kurallara aykırı davranılması halinde disiplin sürecinin başlatılacağını belirtmek isteriz.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyururuz.
Türkiye Futbol Federasyonu"

YORUM EKLE
YORUMLAR
EMRE NEHIR
EMRE NEHIR - 6 yıl Önce

Bundan bile rahatsız oluyor bu Hükümet ve Tff..

Sefa
Sefa - 6 yıl Önce

atatürk'e kurban olasınız,şivan perver yazsa alkışlardınız değilmi?ampül ve tüp kafalılar!

adil türk
adil türk - 6 yıl Önce

Bu ülkenin bütün değerleri hiçe sayılıyor.

Bu ülkeye ihanet edenlerin her dediği yapılıyor ve kahraman gibi gösteriliyor.

Şimdidfe Aponun siyasete girmesi konuşuluyor.

Nerden nerelere geldik.

Hazmede hazmede.

SIRADAKİ HABER

banner513