Atatürk silüeti bu yılda görüldü

 Ardahan'ın Damal ilçesinde her yıl 15 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında ortaya çıkan ve dağlara yansıyan Atatürk silüeti bu yıl da kendini gösterdi. Damal'ın Yukarı Gündeş köyünde Karadağ eteklerine yansıyan Atatürk silüeti bu yıl da kendini gösterdi.

Gündem 25.06.2012, 15:13
Atatürk silüeti bu yılda görüldü

 

Ardahan'ın Damal ilçesinde her yıl 15 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında ortaya çıkan ve dağlara yansıyan Atatürk silüeti bu yıl da kendini gösterdi.

yyyy.gif

 

Damal'ın Yukarı Gündeş köyünde Karadağ eteklerine yansıyan Atatürk silüeti bu yıl da kendini gösterdi. Ortaya çıkan muhteşem doğa görüntüsünü izlemek için yerli ve yabancı turistler şimdiden bölgeye gelmeye başladı.

 

15 Haziran ve 15 Temmuz tarihleri arasında Karadağ eteklerine güneşin yansımasıyla saat 17.32'de oluşmaya başlayan görüntü saat 17.50 sıralarında Atatürk silüetini ortaya çıkartıyor. Görüntü saat 18.00'da ise bozularak kayboluyor.

Bir çobanın yıllar önce fark ettiği silüetin belirdiği tarihlerde Damal'da "Atatürk'ün gölgesinde ve izinde" adlı şenlikler düzenleniyor. Bu yıl 16'ncısı düzenlenecek olan şenlikler 6-8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Damal Kaymakamlığı ile Damal Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği şenlik için de binlerce kişi ilçeye akın ediyor.

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (16)
dtbay 9 yıl önce
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Ve silah arkadaşlarına kafir diyen zihniyet Allahından bulsun.
crazys 9 yıl önce
bu ne muteşem bir görüntü bune olağan üstü bir olay.işte gerçek bir taktiri ilahi. Atatürkü hiçe sayanlara kafir ilan edenlere en güzel cevabı yüce mevlam böyle veriri işte.
maker 9 yıl önce
Ataturk bir konusmasinda soyle der . " Gokten indigi zannedilen kitaplarin dogmalariyla ulkemizi yonetmiyoruz" yani indirilen kutsal kitaplar ataturk icin sadece zandan ibaret . Bizim dinimizde kitablarin Allah c.c den insanliga indirildigine inanmayan musluman degildir , velevki bunu babamda soylese oyledir . Ataturk iyi bir asker oldugunu herkes iddia edebilir, akilli oldugunu iddia edebilir, iyi bir vatansever oldugunu iddia edebilirsiniz fakat musluman oldugunu asla iddia edemezsiniz, cunku kendisi bunu iddia etmiyor ki. Islam insani kula kulluk olmaktan allah c. c ya kul olmaya cagirir lutfen allaha kul olalim
Ahmert 9 yıl önce
Keşke Trabzonda olsaydı be :)
szellem 9 yıl önce
allah'ın güzel kulu mustafa kemal atatürk seni o kadar çok seviyorum ki kelimeler kifayetsiz kalır.atam tüm amerika uşakları , din tüccarı , sahtekarlara inat sonsuza dek izindeyiz...sarı saçlı mavi gözlüm seni batılılar unutturdu bu millete ama onlar harfiyen senin söyleklerinle ilerliyorlar. şimdi öyle güzel uyutuyorlarki bizi ve öyle büyük bir vatan bıraktınki bize sata sata bitiremediler…allah nasip ederse cennette buluşuruz atam senin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz…
ccc inci ccc 9 yıl önce
Şimdi bu putlara tapmak değil de nedir?
szellem 9 yıl önce
bırakın bir yerinizden uydurmayı cahil , yobaz , ilkel , ahmak insanları kandırmak kolay tabi...http://img163.imageshack.us/img163/6894/asdzd.jpg Mustafa Kemal ATATÜRK'ün sayısızca islam'ı ve dinin gerekliliğini öven sözleri vardır , bu sadece onlardan biri... sizin gibiler ama nerden bilsin ....-Bakınca ne görüyorsun. Hayır , hiçbir zaman orada olanı görmüyorsun. Sen kafanda olan , görmeye kendini şartladığını görüyorsun…--İYİ BAK !!! --
szellem 9 yıl önce
maker gibi kandırılmış

ALLAH yerine kendini koyup bir insana kafir diye bilen saplantı halindeki arkadaşlarım...

Büyük bir inkılap yapan Hazreti Muhammed (sav)'e karşı beslenilen sevgi, ancak onun ortaya koyduğu fikirleri, esasları korumakla tecelli edebilir." (Şemsettin Günaltay, Ülkü Dergisi, sayı 100, s.)

"O, Allah'ın birinci ve en büyük kuludur. O'nun izinde bugün milyonlarca insan yürüyor. Benim, senin adın silinir; fakat sonuca kadar O, ölümsüzdür." (Dr. Utkan Kocatürk, Atatürk'ün Fikir ve Düşünceleri, Atatürk ve Din Eğitimi , A. Gürtaş, s. 26) ALLAH'IN İLK AYETİNDEKİ GİBİ OKURSANIZ GERÇEKLERİ ŞEFFAT BİR ŞEKİLDE GÖRECEKSİNİZ...SİZE KANITLI BELGELİ MUSTAFA KEMAL'İN İSLAM'I VE HZ.MUHAMMED(S.A.V) öven sayısız sözlerini yazarım...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@