banner441

Askerler dağ taş mayın arıyor

Tunceli-Erzincan karayolunda önceki gün el yapımı bomba tespit edilmesinin ardından Tunceli-Erzincan kara yolu üzerindeki Zağge ve Kutudere bölgesinde PKK'lı teröristlere yönelik başlatılan operasyonlar devam ediyor.Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral O

Gündem 04.02.2013, 18:48
Askerler dağ taş mayın arıyor

Tunceli-Erzincan karayolunda önceki gün el yapımı bomba tespit edilmesinin ardından Tunceli-Erzincan kara yolu üzerindeki Zağge ve Kutudere bölgesinde PKK'lı teröristlere yönelik başlatılan operasyonlar devam ediyor.

Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Orhan Akbaş, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya, 4. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Akaya ve Tunceli İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Yurdakul Akkuş'un da katıldığı operasyonda PKK'lılar tarafından yol kenarına döşenen el yapımı bomba tespit edilerek imha edilmişti.
 
Jandarma bomba imha ekibinin bombayı imha ettiği sırada PKK'lılar tarafından taciz ateşinde bulunulması üzerine bölgede havadan ve karadan operasyon başlatılmıştı.
 
PÜLÜMÜR VADİSİ'NDE GİRİŞ ÇIKIŞLAR TUTULDU
 
Tunceli-Erzincan güzergahı üzerinde bulunan alanın dağlık ve vadilerden oluşması nedeniyle başlatılan operasyon, bu alanda yoğunlaşmış durumda. Hava ve kara güçleri dondurucu soğuklara rağmen operasyonlara devam ediyor. Kar kalınlığının yükseklerde 2 metreyi geçtiği bölgede derin vadiler bulunuyor. Vadide bazı noktalar ise zırhlı araçlar tarafından tutulmuş durumda.
 
ASKERLER DAĞ TAŞ MAYIN ARIYOR
 
Tunceli-Pülümür kara yolunun 45'inci kilometresinde Bilgili Mahallesi mevkiinde yapılan teknik takip sonucu PKK'lılar tarafından yola döşenmiş el yapımı patlayıcı maddenin güvenlik güçleri tarafından tespit edilmesi ve imha edilmesinin ardından güvenlik güçleri yol kenarında ve dağlık alanda mayın ve bomba arama faaliyetlerini sıklaştırdı.
 
Tunceli-Erzincan karayolu üzerinde bulunan Kutudere ve Alacık yolunda detektörler ve bomba arama köpekleri ile mayın ve bomba araması gerçekleştirildi.
 
Operasyonlara ilişkin şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@