7m


7m

hyundai

Askeri depoda büyük patlama

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesindeki askeri silah mühimmat deposunda gerçekleşen patlama sonrası 1 kişinin cesedine ulaşıldı. 3 kişinin arama çalışmaları devam ediyor.Patlama, Yahşihan'daki Türk Silahlı Kuvvetleri Mühimmat Ana Depo Komutanlığı Ayırma ve Ayı

Gündem 02.01.2012, 08:36
Askeri depoda büyük  patlama

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesindeki askeri silah mühimmat deposunda gerçekleşen patlama sonrası 1 kişinin cesedine ulaşıldı. 3 kişinin arama çalışmaları devam ediyor.

Patlama, Yahşihan'daki Türk Silahlı Kuvvetleri Mühimmat Ana Depo Komutanlığı Ayırma ve Ayıklama Tesisi'nde, saat 00.40 sıralarında meydana geldi. İnfilakın sebep olduğu yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Arama çalışmaları sonusunda bir kişinin cesedine ulaşıldığı açıklandı. 3 kişinin daha bulunması için arama çalışmaları devam ediyor.

Yangının söndürülmesiyle birlikte Kırıkkale itfaiyesi olay yerinden ayrıldı. Tedbir olarak Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) ekipleri tesiste kaldı.

Patlamada büyük çaplı maddi hasarın meydana geldiği belirtiliyor. Tesise gelen Kırıkkale Emniyet Müdürü Kadri Kartal ve Yahşihan Kaymakamı Ahmet Ferhat Özen, olay hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@