banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Artık saçta serbest!

 Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, okullarda tek tip kıyafet zorunluluğu kaldıran yönetmelikle öğrencilerin uzun saçla okula gitmesinin de önünün açılacağını ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin kılık ve kıyafetle

Gündem 28.11.2012, 09:16
Artık saçta serbest!

 Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, okullarda tek tip kıyafet zorunluluğu kaldıran yönetmelikle öğrencilerin uzun saçla okula gitmesinin de önünün açılacağını ifade etti.
 
Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin kılık ve kıyafetlerini düzenleyen yönetmeliği değişti.
 
Yeni yönetmelikle öğrencilerin, okul ve sınıflarda tek tip kıyafet zorunluluğu sona ererken, imam-hatiplerde türban serbestisi getirildi.
 
UZUN SAÇ SERBEST
Konuyla ilgili NTV'ye açıklama yapan Dinçer, Dinçer, "Çocukların saçlarının uzun diye okul idaresi tarafından kesilmemesini sağlayacak türden tedbirler de var. Şayet okul yöneticilerimiz şimdiden onu uygulamaya koyarsa mutlu olurum" diye konuştu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Turgay cicioğlu 8 yıl önce
okulları çevirdiniz serseri ,fuhuş mekanlarına, adi insanlar.
Bekle Trabzon 8 yıl önce
Milli Eğitim yerle bir oldu,kimse ne yapacağını bilmiyor,öğrenciler huzursuz,öğretmenler huzursuz,müdürler başka bir alem, Bir genelge öteki genelgeyi yalanlıyor yani ne dediklerini kendileri de bilmiyor. Bir yıl çok ders var diyip azaltıyorlar, öteki yıl az ders var diyip artırıyorlar, kopukluk hat safhada. Bir resmi yazıdan 3 farklı anlam çıkarılabiliyor.İletişim sıfır. Alan değişikliği yapan istifa eden edene. Ve şimdilik herkes seyrediyor. Toplam kalite yönetiminden bahsedip darbe yıllarından kalma,pc kullanmasını bile beceremeyen insanlarla dolduruyorlar kadroları.Başarıyı iktidar sahiple

Gelişmelerden Haberdar Olun

@