banner526

banner533

banner535

Arınç sandığı işaret etti

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Sancılar yaşanabilir. Bunların hepsi birer sınamadır. Bunlardan başarıyla çıkacağız. Bugünkü rakamlarla sandığa gidildiğinde yeniden bir güven tazelemesi olabileceğini de düşünüyorum" dedi.Arınç, gazetecilere yaptığı açı

Gündem 03.01.2014, 11:23
 Arınç sandığı işaret etti

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Sancılar yaşanabilir. Bunların hepsi birer sınamadır. Bunlardan başarıyla çıkacağız. Bugünkü rakamlarla sandığa gidildiğinde yeniden bir güven tazelemesi olabileceğini de düşünüyorum" dedi.

Arınç, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Türkiye kendisi hareketli bir ülke, güçlü bir ülke. Ben baktığımda 11 yıldır devam eden istikrarlı hükümetin önemli işler başardığını görüyorum. Türkiye’de gerçekten maddi planda yapılan ekonomiyi yeniden inşa etmek, makro ekonomik göstergelerden her bireyin refah içinde yaşama kavuşmasına kadar, tüm sektörlerde çok önemli işler başardığını söylüyoruz. Geçmişte çok kırılgan bir yapı vardı. Siyaset dışı kurumlar hükümetlere de kolaylıkla müdahale edebiliyordu. 11 yılda ilmik ilmik örülen yeni bir yapı var. Yeni Türkiye’de diyebiliriz. Vesayetlerin müdahalelerin ortadan kalktığı sivil asker ilişkilerinin yeniden kurulduğu, Türkiye’den anti demokratik uygulamaların sona erdiği bir dönem yaşıyoruz" dedi.

Bu flu ortamların ortadan kalkacağına yürekten inandığını kaydeden Arınç, "Sancılar yaşanabilir. Bunların hepsi birer sınamadır. Bunlardan başarıyla çıkacağız. Bugünkü rakamlarla sandığa gidildiğinde yeniden bir güven tazelemesi olabileceğini de düşünüyorum. Türkiye’de böylesi kırılgan şeylerin yaşandığı ortamda şükür ki güçlü bir hükümet var. Abartılıp köpürtülen haberlerin de aslında maksatlı yayınlandığını biliyoruz. Sükunetle ve elbette olaylara şiddetle değil suhuletle yaklaşılması gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@