Araplar Türkiye'den çok eşli oturma izni istedi!

Son dönemde Türkiye’den gayrimenkul alımını artıran Körfez ülkeleri vatandaşları, satın aldıkları konutlarda kendilerinin yanı sıra bir eşine ve çocuklarına yönelik olarak verilen 1 yıllık oturma izninin, diğer eşlerine yönelik de uygulanması için istekte

Araplar Türkiye'den çok eşli oturma izni istedi!

Son dönemde Türkiye’den gayrimenkul alımını artıran Körfez ülkeleri vatandaşları, satın aldıkları konutlarda kendilerinin yanı sıra bir eşine ve çocuklarına yönelik olarak verilen 1 yıllık oturma izninin, diğer eşlerine yönelik de uygulanması için istekte bulundular. Konuyla ilgili kendilerine talep geldiğini anlatan Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, “Körfez ülkesi vatandaşlarının, ‘Türkiye’de ev alacağım ama diğer eşlerimi de getirmeme yardımcı olun’ şeklinde talepleri var” dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da mütekabiliyet yasası içerisinde bu tür düzeltme yapmak için inceleme başlattığı öğrenildi.

KONUT ALANA 1 YILLIK OTURMA İZNİ VERİLİYOR

Geçen Nisan ayında sınırı genişletilen mütekabiliyet yasasında yabancılara konut almaları halinde 3 ay olarak uygulanan oturma izni, 1 yıla çıkarıldı. 1’inci dereceden yakına (eş ve çocuk) da verilen bu izne imam nikâhlı eşler dahil olmuyor.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER