Araç sahipleri için önemli haber

Araç sahipleri artık kuyruk beklemek zorunda kalmayacak.

Araç sahipleri için önemli haber

Trabzon PTT Müdürlüğü’nden bir yeni hizmet daha. Artık Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri PTT gişelerinden yapılabilecek.


Hizmet ağının genişlemesiyle birlikte sadece kent merkezlerinde değil mahallelerde kurduğu birimlerle de halkın ayağına kadar giden PTT, sunduğu yeni hizmetlerle de vatandaşlara nefes aldırıyor. Bunlardan en önemlilerinden birisi, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerini kabul etmeye başlaması.

PTT HİZMETLERİNE BİR YENİSİNİ EKLEDİ

Bilindiği gibi PTT Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerini kabul etmeye başladı. PTT ile Gelir İdaresi Başkanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde bugüne kadar PTT işyerlerinde sadece trafik cezası ile karayolları geçiş ücreti ve idari para cezası tahsilatları yapılıyordu. Geliştirilen yeni bir yazılımla Motorlu Taşıtlar Vergisi ile Karayolu Taşıma Kanunu kapsamındaki cezalarda 04.01.2018 tarihi itibarıyla  artık PTT işyerlerinden ödenmeye başladı.

Vatandaşlar MTV’ni eskiden yalnızca Vergi Dairesi Müdürlükleri’ne yatırabiliyordu. Trabzon PTT Başmüdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Vatandaşlarımız vergi dairelerinde çok uzun kuyruklarda bekliyorlardı. İnternetten de ödeme yapılabiliyordu ancak bazıları internet kullanmadığından/kullanamadığından sıkıntı yaşanıyordu. PTT’nin MTV ödemelerini kabul etmeye başlaması ile birlikte artık halkımız da rahatlamış oldu. Vatandaşlarımız bu uygulamayı çok önemli buldu. Trabzon’da 65 şubemizde bu ödemeyi mahallelerinden de yapabilecekler.”  
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513