Anlaşmalı boşanan kadınlara kötü haber

Kırşehir'de, boşandıkları eşleriyle yaşamaya devam eden 163 kadının, vefat eden anne ya da babalarının üzerinden bağlanan yetim maaşının kesildiği ve bugüne dek yapılan ödemelerin geri alındığı bildirildi.Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırşehir İl Müdürü Me

Gündem 19.10.2012, 17:50
Anlaşmalı boşanan kadınlara kötü haber

Kırşehir'de, boşandıkları eşleriyle yaşamaya devam eden 163 kadının, vefat eden anne ya da babalarının üzerinden bağlanan yetim maaşının kesildiği ve bugüne dek yapılan ödemelerin geri alındığı bildirildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırşehir İl Müdürü Mehmet Ali Fırat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, resmen boşandıkları için yetim maaşı alan ancak eşleriyle yaşamaya devam eden kadınlarla ilgili çok sayıda ihbar aldıklarını söyledi.
Bu kapsamda kurumlarına 2009'un Haziran, 2012'nin Eylül ayları arasında 213 ihbar geldiğini belirten Fırat, incelemeler sonucunda boşandıkları için vefat eden anne ya da babalarının üzerinden yetim maaşı alan 163 kadının, eski eşleriyle yaşamaya devam ettiklerini belirlediklerini vurguladı.
 
Fırat, bu kişilerin maaşlarının kesildiğini ve bugüne dek yapılan ödemelerin geri alındığını dile getirerek, ''Yapılan çok sayıda ihbardan 27'si asılsız çıktı. Halen 23 ihbarın soruşturması devam ediyor'' dedi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@