banner539

banner526

banner533

banner513

'Allah'tan çok Erdoğan korkuyorsunuz!'

 TBMM Genel Kurulu'nda, 13 ilin büyükşehir yapılmasına ilişkin tasarının görüşmeleri gergin geçti. MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan ile AKP Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak arasındaki kavgayı araya giren milletvekilleri durdurdu. MHP'li Oğan, partisi

Gündem 12.11.2012, 16:16
'Allah'tan çok Erdoğan korkuyorsunuz!'

 

TBMM Genel Kurulu'nda, 13 ilin büyükşehir yapılmasına ilişkin tasarının görüşmeleri gergin geçti. MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan ile AKP Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak arasındaki kavgayı araya giren milletvekilleri durdurdu.
 
MHP'li Oğan, partisinin önergesi üzerinde konuşmak için kürsüye gelince, Başkanvekili Sadık Yakut'a dönerek, "Yemek yedik, elimizi yıkamaya bile fırsat bulamadık. Başbakan'dan bu kadar mı korkuyorsunuz?" dedi. AKP'li milletvekilleri, Oğan'a tepki gösterdi.
 
Oğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Mesele bölünme yasası olunca sabahlara kadar çalışıyorsunuz, bizi de çalışmak zorunda bırakıyorsunuz ama şehitlerimiz ile ilgili yasal düzenleme olunca aynı duyarlılığı göstermiyorsunuz. Atama bekleyen öğretmenlerimiz var, gelin onlar için de sabaha kadar çalışalım. Bu bir bölünme yasasıdır, Türkiye'nin belli bir bölgesini Türkiye'den ayırma yasasıdır, federasyon yasasıdır.
 
Bu belediye haliyle bile, Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir, size 'meşenin dalları' demişti, bu yasadan sonra ne diyecek? Mardin, Tasarıdan sonra Van'ın hali nice olacak? Yoksa siz buraları gözden çıkardınız da milletten mi saklıyorsunuz, evet siz buraları gözden çıkarmışsınız. Diyarbakır'ı, Van'ı gözden çıkarmışsınız. Başbakan daha 1991'de 'yerel parlamentolar oluşturulmalı' diyordu. Yerel parlamentolara doğru gidişin bu yasayla önünü açıyorsunuz."
 
 
'Aklınızı başınıza alın'
 
 
Oğan'ın, "Sizin için Allah korkusundan bile daha önce geliyor Başbakan korkusu. Nedir bu haliniz, aklınızı başınıza alın. Recep Tayyip Erdoğan korkusu sizde Allah korkusundan daha öteye gitmiş" sözleri gerginliğin artmasına neden oldu.
 
AKP''li milletvekilleri, bu sözleri üzerine Oğan'a laf atmaya başladı. AKP Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, ayağa kalkarak laf attı.
 
Bunun üzerine Oğan, AKP sıralarına doğru giderek, Aksak'ın üzerine yürüdü ve yumruk savurdu. Ancak yumruğu havada kaldı. Oğan'ı, araya giren AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar durdurdu.
 
Bu arada MHP'li ve AKP'li milletvekilleri arasında itişme yaşandı. Gerginliğin uzaması üzerine, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, birleşime ara verdi.
 
Gerginlik verilen arada da devam etti ve milletvekilleri karşılıklı olarak birbirlerine laf attı.
Yorumlar (8)
isa sayar 8 yıl önce
Bu MHP'liler de laikçi oldu çıktı başımıza. Siz kimsiniz ki bir AKP'linin dinini sorguluyorsunuz? Bu ülkede müslüman tek bir parti vardır o da AK Parti'dir. Başkanımız liderimiz de gerçek bir müslüman olan Recep Tayyip Erdoğan'dır. Başka söze gerek yok! Kula kulluk edenlerin kim olduğu da belli. Siz putlara tapmaya devam edin.
ozan yılmaz 8 yıl önce
İsa kardes madem Cok guveniyosun bunlarin muslumanligina o zaman hepsi ciksin malvarliklarini aciklasin bakalim o paralari helalinden mi kazanmislar yoksa yetimin kulun hakkindan mi ,Biz Allahtan baska kimseye biat etmeyiz,bu ulkeyi de böldurmeyiz,Asil Turk kaniyla alindi bu topraklar.Bu arada sunu da soyliyim RTE yi M.Kemal Ataturk ile eş kosmaya calisanlar,acaba MUSTAFA KEMAL olmazsa siz kimlerin cocugu olarak dogacaktiniz..
çağlar satılmış 8 yıl önce
bak ozan kardeşim ne güzel şöylemiş.sizin gibi zihniyetler değilmi ATATÜRK ü kabullenemeyen söylermisin??o olmasaydı eğer senin o herşeyden çok sevdiğin gözünün kararmasına sebep olan akp ve recep tayyip erdoğanınbu topraklar üzerinde var olmayacağını???bu ülkede herkes müslüman ama lafa gelince bana kalırsa.herkesin müslümanlığı allahla kul arasındadır onu sen söyleyemessin.madem akp müslüman dinine düşkün oğulları akrabaları ve akp de görevli kişilerin yedi sülalesi nerde ne iş sahibi hangi devlet kurumunda çalışıyo bir bak bakalım.kul hakkıdır bu.sen önce bunları öğren isa kards
cevahir küçük 8 yıl önce
isa kardeşim çok doğru söylüyor . Allaha çok şükür ki böyle bir kadro ülkemizin başında. bundan huzursuzlar kim bir bakalım 1. bdp( pkk ) 2. chp 3. mhp bakın bunların huzursuz olması demek ülkemiz iyi durumda demek .
gökhan sarac 8 yıl önce
akp ile müslümanlığı aynı cümle içinde kullanmak, papa müslümandır demek gibi birşey oluyor bence, herkes ne kadar müslüman gece kafasını yastığa koyunca hesap etsin, Allah ile kulunun arasındaki muhasebeyi yapmak akp ye düşmedi düşmez de herkes işine baksın....
gökhan sarac 8 yıl önce
ahkam kesen arkadaşlara duyurulur akp nin almış oldu 51 e karşılık alamadığı birde 49 var bunu da unutmamak lazım....
gökhan sarac 8 yıl önce
eğer müslüman kadro dediğiniz buysa arap ülkelerinin bugün süper güç olması gerekirdi ama malum dünyada sırtınızı kollamanız gereken en büyük düşman araplardır....
mete günaydın 8 yıl önce
Küresel gücün ülkemizdeki taşeronu akp illeti BÜYÜKŞEHİR YASASINI MECLİS TE KABUL ETTİ..Burada seciyesiz seviyesiz konuşacağınıza..Araştırarak konuşun..bu yasa bölücülüğe nasıl karşılık veriyor..Allah aşkına..Bir araştırın bee..ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ DİYEN HALKIMIZ..YEMİNLE AKP BU VATANI BÖLDÜRTÜYORRRR...UYAN ARTIKKKK...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@