Ali Ağaoğlu: 'Tek bir ağaç kesmedik'

 Ağaoğlu'nun Maslak 1453 ile ilgili projesine kamoyunda tepkiler artınca şirketten şu açıklama yapıldı;  "Yeşilist' web sitesinde ‘Maslak 1453' projemiz hakkında bilgi eksikliğinden kaynaklandığını düşündüğümüz bir kampanya başlatılmıştır.  Fatih Ormanı y

Gündem 01.11.2012, 21:21
Ali Ağaoğlu: 'Tek bir ağaç kesmedik'

 

Ağaoğlu'nun Maslak 1453 ile ilgili projesine kamoyunda tepkiler artınca şirketten şu açıklama yapıldı; 
 
"Yeşilist' web sitesinde ‘Maslak 1453' projemiz hakkında bilgi eksikliğinden kaynaklandığını düşündüğümüz bir kampanya başlatılmıştır. 
 
Fatih Ormanı yakınında yer alan projemizin bulunduğu saha daha önce kısmen askeriyenin atış poligonu, kısmen de döküm sahası olarak kullanılmaktaydı. 
 
Bu proje de diğer projelerimiz gibi çevreci yaklaşımımız ile geliştirilmiştir. Bu doğrultuda inşa edilen Maslak 1453 projemiz uluslararası kriterlere sahip çevre dostu ‘Leed Gold' sertifikası adayıdır. 
 
Ağaoğlu Şirketler Grubu ana felsefesi doğrultusunda çevrenin korunması hedefiyle Türkiye’de ilk kez düzenlenen Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’nin destekçisi olmuştur. Ayrıca çevre bilincinin topluma yayılması için Ekoyapı Dergisi, yesilbina.com, yesilmimari.com web siteleri, basın ilanları ile çevre ve doğayla ilgili sosyal sorumluluk faaliyetlerine devam etmektedir. 
 
Projemiz için 320.000 değil tek bir ağaç dahi kesilmemiştir. "
Yorumlar (1)
YALNIZ KURT TS 8 yıl önce
Alin size bir cikarci daha cikari icin memleketini ve TS'u hemen satar kefenin cebi yok bunlarin dini imani para para para parra parrada parra parra.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@