Alaattin Çakıcı'dan Eymür'e cevap

Cezaevinde yatan Alaattin Çakıcı, eski MİT mensubu Mehmet Eymür'ün kendisi hakkındaki ifadelerine avukatı aracılığıyla cevap verdi.Kandıra F Tipi Cezaevi'nde yatan Alaattin Çakıcı, eski MİT mensubu Mehmet Eymür'ün, Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nda verdiği

Gündem 08.12.2011, 23:34
Alaattin Çakıcı'dan Eymür'e cevap

Cezaevinde yatan Alaattin Çakıcı, eski MİT mensubu Mehmet Eymür'ün kendisi hakkındaki ifadelerine avukatı aracılığıyla cevap verdi.

Kandıra F Tipi Cezaevi'nde yatan Alaattin Çakıcı, eski MİT mensubu Mehmet Eymür'ün, Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nda verdiği ifade ve dün bir gazetede yer alan açıklamalarına ilişkin, avukatı Mehmet Barış Yaya aracılığıyla açıklama yaptı. "Bak Mehmet Bey" diye başlayan açıklamada Çakıcı, "Benim korkak olup olmadığını sen iyi biliyorsun. Oğlunun hayatını kurtardım. S.G.'den hatırla. 'İkinci gelişimde MİT ilişkim olmadı' diyorsun. Hızır Kaptanı yurt dışına iki defa gönderdin. Kim yurt dışında onlara yardım etti?

 O da senin yaptırdığın her iş gibi fos çıktı. Rahmeti Tarık deli dolu bir adamdı ama Alman gizli servisin adamı olduğunu hem sana hem de Hiram abiye rapor verdim. O rapora rağmen onu korudunuz, ondan kopmadınız. Benim bu raporumu bir tek Yazvuz abi 'doğrusun' diye tasdikledi" ifadelerini kullandı.

 Çakıcı, el yazısı ile kaleme aldığı 10 sayfalık açıklamasında, kendisi için "Mafyalığı özendi" dediğini savunduğu Eymür'e, "Hayatı boyunca bütün mafya babaları ile ilişkisi olan sensin" suçlamasını yöneltti.
 Açıklama şu ifadelerle sona erdi:

 "Bugüne kadar seni hep ürküttüm, hiç düşman olmadım. Eğer sana düşman olursam hiç şansın yok. Ne Türkiye'de ne de dünyanın bir yerinde. Bundan emin ol. Alp senin oğlun. Sana zarar versem ona asla vermem. Bunu o yaşlanmış, sulanmış beynine iyi yerleştir. Sana yakışır mı S.Ö. denen kumarhaneler sahibine korumalık yapmak. Bu ne lahana, bu ne turşu? Yine de Allah işini rast getirsin."


Yorumlar (1)
miço 10 yıl önce
yapma be çok korkmuştur...!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@