alexa metrics

banner536

Akyazı Mainz mi?

 Alman Kulübü Mainz’in veto ettiği stad Akyazı’ya mı yapılacak?Yapımı yılan hikayesine dönen Akyazı stadyum projesinin ihalesi 14 şubat 2013 ‘de yapılacak.  Ancak Akyazı stadının Alman kulübü Mainz’in kabul etmediği proje ile aynı olması taraftarları da b

Gündem 11.02.2013, 10:33
Akyazı Mainz mi?

 Alman Kulübü Mainz’in veto ettiği stad Akyazı’ya mı yapılacak?

Yapımı yılan hikayesine dönen Akyazı stadyum projesinin ihalesi 14 şubat 2013 ‘de yapılacak.  Ancak Akyazı stadının Alman kulübü Mainz’in kabul etmediği proje ile aynı olması taraftarları da böldü.

 Çevre ve Şehircilik bakanı Erdoğan Bayraktar ihalenin 14 Şubat’ta yapılacağını duyurmasının ardından Akyazı’ya Alman kulübü Mainz’in veto ettiği stadyumla aynı olan projenin Akyazı da yapılmasına taraftarların büyük bölümü karşı çıkıyor.

Mainz kulübünün veto ettiği projenin  Akyazı’ya yapılmasını istemeyen taraftarlar “ Mainz bu projeyi neden beğenmedi. Eğer iyi bir proje olsaydı Mainz bu stadyumu yaptırırdı. Kabul etmediğine göre bir sorun var demektir. Tüm resmi kurumların sitesinde Akyazı projesi diye Mainz’in red ettiği  bu projenin fotoğrafları var. Umarım Akyazı’ya Alman kulübü Mainz’in beğenmediği bu stadı yapmazlar” şeklinde tepki gösteriyorlar

MAİNZ PROJESİ NEDEN REDDEDİLDİ?

İŞTE O İDDİALAR

Mainz kulübünün Coface Arena için hazırlattığı 7 proje arasında olan mimar Mete Arat’ın projesi ilk elenenlerden biri oldu. İddialara göre Özellikle Mainz taraftarlarının günlerce projeyi istemediğini belirtmesi bu kararda etkili oldu. Ancak bir başka iddia ise bu projenin kullanışsız ve gereğinden büyük olduğu yönündeydi.  Sonuç olarak Coface Arena’nın 33 bin kişilik kapasitede yapılması ise bu iddiayı çürütürken proje iptalinin nedeninin taraftarın baskısının ve aşırı maliyeti olduğunun bir işaret olduğu belirtiliyor.

20.jpg

BAKANLIK AKYAZI İÇİN ARAT'TAN PROJE İSTEDİ

 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı  Türk Telekom Arena’nın projesini de çizen ancak Mainz için hazırladığı stadyum projesi veto edilen Mimar Arat’tan Akyazı stadyumu  için bir proje çizmesini istedi. Mimar Arat ‘da Mainz kulübü için çizdiği ancak Alman kulübünün veto ettiği stadyum  projesini Akyazı için bakanlığa gönderdi ve  bakanlığında  bu projeyi kabul ettiği öğrenildi.

Akyazı Projesinin ihalesi 14 Şubat’ta gerçekleştirilecek.

 


Yorumlar (11)
misafir. 9 yıl önce
bırakın Akyazıyı bize staddan çok stadın ruhu gerek, en iyi yine Avni Akerin yeridir, ruhu yeter,
miraç şeker 9 yıl önce
Alın size bir bahane daha, bu sdatı seçim propagandası yapılacağı yıllar önceden belli idi ve nitekimde öyle oldu.Hükümet Trabzon halkını kandırmaya devam ediyor.bu sdat 2 seçim daha görür bu millet böyle olduğu sürece....
Sefa Kılıç 9 yıl önce
Projeye baktım da LOCA göremedim.. Loca kesinlikle olmalı yoksa bizim iş adamlarının kulübe destek falan olacağı yok.. Loca yapılırsa kulüp için iyi gelir olur..
uğur yıldız 9 yıl önce
ben zaten bu stadı beğenemedim. türkiyede yılacak stadların içinde en basit olanı bu. bakın internette resimlerine bursaya mursaya çok güzel ve gösterişli stadlar yapılacak ama bence en klasik olanı 4 köşe olanı trabzonsporuki. diğerlerinin mimarisi çok güzel. demekki bu hazır projeydi hemen bize salladılar
aydın türkmen 9 yıl önce
nesini beğenmediniz arkadaş.. o beyaz figürler fırtınayı ve deniz dalgasını ifade ediyor.. yapılsa dünyanın en beğenlen stadlarından birisi olur.. ne istiyosunuz yani bir taş yığınımı.. adamlar dış cephesini ne güzel yapmışlar iştee daha ne olsun..içide koşu pisti olmayacaksa harika olacaktır..
erdem aksoy 9 yıl önce
Takım küme düşürüyor ne yapacak Trabzonspor stadı.Sadri Şenerin sesi çıkmadı avukatları uefaya çıksaya veya fenere sataşsaya çünkü takım kaybetti.Arkadaş şikeyi yargıtaya ordan da Alalaha bırakalım takımımıza bakalım.Az kaldı bu hafta yönetim flan kalmayacak çünkü fener bizi kevkire çevirir.Siz devam edin iş adamıymış taşeronmuş hala akıllanmadınız değilmi bize Trabzonspordan yönetici lazım Trabzondan.
ahmet mert 9 yıl önce
Bu stad 2023 de kesin biter. Trabzonspor'un öncelikle taraftara ihtiyacı var. 6 şampiyonluk Hüseyin Avni Akerde geldi.
ilker duran 9 yıl önce
bursaya özel çizilen timsah arena, gs nin istekleri doğrultusunda yapılan ttarena, yine aynı şekilde samsuna malatyaya antebe şehirle ilgili ayrıntılar barındıran ''özel'' stat projeleri çizilirken, Trabzonspora ise bir alman klübünün 3 yıl önce kabul etmediği projeyi uygun gördüler! bu stadı kullanacak olan gerçek sahipleri Ts ve taraftarının görüşleri neden dikkate alınmaz. sonuçta bu stat bir kere yapılıyor. diğer şehirlere yapılanı gördükten sonra aynı muameleyi görmek istemek hakkımız değil mi. inşaat yaza kadar anca başlar. yeni bir proje çizdirmek gayretinde olsalar keşke.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@