Ak Parti'den bir istifa daha!

AK Parti'de ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen üç milletvekilinden Erdal Kalkan ve Ertuğrul Günay'ın istifalarının ardından bir istifa haberi daha geldi. Disiplin Kurulu'na sevk edilen bir diğer isim Ankara Milletvekili Haluk Özdalga düzenledi

Gündem 27.12.2013, 13:15
Ak Parti'den bir istifa daha!

AK Parti'de ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen üç milletvekilinden Erdal Kalkan ve Ertuğrul Günay'ın istifalarının ardından bir istifa haberi daha geldi. Disiplin Kurulu'na sevk edilen bir diğer isim Ankara Milletvekili Haluk Özdalga düzenlediği basın toplantısında istifasını duyurdu.

Özdalga, istifasını açıkladığı basın toplantısında Adlli Kolluk Yönetmeliği ile ilgili eleştirilerde bulundu. Özdalga, "Gidilen yol yanlış. Danıştay kararı beklenmeden bu yönetmelik yürürlükten kaldırılmalıydı. Benim şimdiki önerim şudur. Bu yönetmeliğin benzeri bir yerni metnin yürürlüğe konulması yoluna gidilmemelidir. Soruşturmaların gizliliği fiilen ortadan kaldırılmıştır. Yolsuzluk soruşturması yapılmasını imkansız kılıyordu. Adli polis üzerindeki siyasi baskılar kesinlikle kaldırılmalıdır" dedi.

"DEMOKRATİK REJİM İÇİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİL"

Özdalga, şöyle devam etti: "Bu gidiş demokratik rejim içinde sürdürülebilir değildir. O açıdan Türkiye'nin kritik bir yol ayrımında olduğunu düşünüyorum. Polis binalarına medyanın girmesini yasaklayan uygulamadan da vazgeçilmelidir. Şeffaflık demokratik hukuk devletinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Askeri vesayet rejimine karşı durmak, demokratik hukuk devletinin inşasına katkı verebilmek için  AK Parti'ye katılmıştım. Bu düşüncelerle ben AK Parti'den ayrılıyorum"


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (1)
Adem BAYRAKTAR 6 yıl önce
eeeee, bu dünya böyle bir yer. hiç kimse kapısına yaklaştırmazken seni bakan yaparlar, sonra sırtını döner açıklama yaparsın. ben bir kurumda arkadaşıma güvenmeyeceksem kime güveneyim?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@