Afrin şehitlerinin acı haberi ailelerine ulaştı

Suriye'nin Afrin bölgesinde şehit düşen 2 askerin baba evinde yas var.

Gündem 28.01.2018, 09:04 28.01.2018, 11:47
Afrin şehitlerinin acı haberi ailelerine ulaştı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütüne yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Ali Gümüş'ün Mersin'in Mut; Piyade Üstçavuş Fatih Mehmethan'ın İstanbul Ümraniye'deki baba evlerine acı haberler verildi.


MUT'A ŞEHİT ATEŞİ

Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Gümüş'ün Mersin'in Mut ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'ndeki baba evine giden askeri yetkililer sağlık ekipleri eşliğinde şehadet haberini baba Mükremin Gümüş ile diğer aile yakınlarına iletti.

Aile bireyleri gözyaşlarına hakim olamazken, yakınları da taziye için eve geldi. 

Şehidin baba evi ve sokağındaki diğer evlere Türk bayrakları asıldı.  Evli olan şehidin eşinin hamile olduğu öğrenildi.

Afrin şehitlerinin acı haberi ailelerine ulaştı

İSTANBUL'A ŞEHİT ACISI

Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan piyade üstçavuş Fatih Mehmethan’ın Ümraniye’de bulunan baba ocağına acı haber ulaştı. Acı haberin ardından yakınları, şehidin baba evine akın etti. Şehidin evi ve sokak Türk bayraklarıyla donatılırken, binanın önünde ambulans hazır bekletildi.

Şehidin evinin yakınında bulunan Ümraniye Topağacı Merkez Camii’nin avlusunda toplanan vatandaşlar okunan Kuran-ı Kerim tilavetini dinleyerek dua etti. Yapılan dua sonrası avluda bulunan vatandaşlar tekbir getirerek, "Şehitler ölmez, vatanda bölünmez" diye slogan attı.

Afrin şehitlerinin acı haberi ailelerine ulaştı

Şehit evine taziye ziyaretinde bulunan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, "Ordumuz güneydoğuda, Suriye’nin kuzeyinde, geçmişte Cerablus’ta, yakın zamanda İdlib’te şimdi de Afrin’de, bu memlekete hançer saplamaya çalışan hainlere karşı büyük bir mücadele veriyor. Onların belini kırdı ve kırmaya da devam ediyor. Ama tabi bu arada bizden de şehitler oluyor. Şehadet şerbetini içen kardeşlerimiz oluyor. Ülkemizin dört bir yanına düşüyor bu ateş. Rabbim şehidimize rahmet eylesin, cenneti cemaliyle şereflendirsin. Ailesine sabır yağdırsın rabbim. Diyecek başka bir şey yok. Şehidimize rahmet diliyoruz. Peygamber efendimize komşu olsun. Cennette buluşsun ailesiyle ve hepimize şefaatçi olsun diye rabbimden niyaz ediyorum. Herkesin başı sağolsun, ailesinin başı sağolsun, Ümraniye’nin başı sağolsun, memleketimizin ve milletimizin başı sağolsun" dedi.

Şehit Mehmethan için bugün ikindi namazında Pendik 15 Temmuz Şehitler Camisi’nde cenaze namazı kılınacak. Şehit Mehmethan'ın cenazesi Kocatepe Şehitliği’ne defnedilecek.


 
Yorumlar (1)
Horyanlı kazim 3 yıl önce
Allah rahmet eylesin ailesine Allah sabır versin,

Gelişmelerden Haberdar Olun

@