Afganistan'daki İntihar Saldırısı

 Cumhurbaşkanı Gül, saldırı nedeniyle Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai'ye mesaj gönderdi. Gül, "Sayın Cumhurbaşkanı, aziz dostum" diyerek başladığı mesajda, Feryab vilayeti, Maynama kentindeki caminin önünde düzenlenen intihar saldırısını ve çok say

Afganistan'daki İntihar Saldırısı

 

Cumhurbaşkanı Gül, saldırı nedeniyle Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai'ye mesaj gönderdi. Gül, "Sayın Cumhurbaşkanı, aziz dostum" diyerek başladığı mesajda, Feryab vilayeti, Maynama kentindeki caminin önünde düzenlenen intihar saldırısını ve çok sayıdaki can kaybını derin üzüntüyle öğrendiğini belirtti.

Gül, mesajında, "Afganistan bağlamında bölgesel işbirliğinin artırılması yönündeki çabalarımızın yoğunlaştığı böyle bir dönemde meydana gelen bu menfur saldırıyı en güçlü şekilde telin ediyorum. Bu vesileyle Türkiye'nin dost ve kardeş ülke Afganistan'a desteğini sürdüreceğini yinelemek istiyorum" ifadesini kullandı.

Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa dileyen Gül, Karzai'ye ve yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı dileklerini iletti.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441