banner526

banner533

banner513

Adana’da bir garip cinayet

Adana'da öldürülen çiftçinin cinayet zanlısı, ağabey diye hitap etmediği için kendisiyle tartışan şahsı vurduğunu söyledi. Alınan bilgiye göre, olay, Seyhan ilçesi Yeşiloba Mahallesi'nde 20 Aralık 2015 tarihinde meydana geldi. İddiaya göre, çiftçilikle uğ

Gündem 22.12.2015, 10:59
Adana’da bir garip cinayet

Adana'da öldürülen çiftçinin cinayet zanlısı, ağabey diye hitap etmediği için kendisiyle tartışan şahsı vurduğunu söyledi.

Alınan bilgiye göre, olay, Seyhan ilçesi Yeşiloba Mahallesi'nde 20 Aralık 2015 tarihinde meydana geldi. İddiaya göre, çiftçilikle uğraşan Şaban Çelik (31), Şambayadı Mahallesi'nden patates ekmek için Yeşiloba Mahallesi'ndeki tarlasına traktörle patates getirdi. Çelik, tarlada patates ekerken Turan D. tarafından vuruldu. Yanındaki arkadaşları Çelik'i hastaneye götürmek için otomobile bindirip yola çıktı ancak yaklaşık 500 metre ileride Çelik otomobilin içinde hayatını kaybetti. Turan D. ise kaçtı. Polis olaydan hemen sonra zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı. Zanlı Turan D. olay olduğu akşam Şambayadı Mahallesi'nde saklandığı yerde yakalandı. Görgü şahitleri cinayetin Çelik'in Turan D.'ye 5 bin lira borcu olduğundan dolayı işlendiğini söylemişti. Ancak yakalanan zanlı Turan Dr. borçtan bahsetmeyerek, "Traktör tamiri için tarlaya geldim. Bu sırada Tahir Çelik isimli bir kişi kendisinde tavuk gübresi olduğunu söyledi. Şaban Çelik ise bu gübreyi bin liradan alacağını söyledi. Ben de "Şaban başkası bunu daha ucuza alıyor sen de öyle al sat herkes kazansın" dedim. Sonra Şaban bana "ben babana Aydın diye hitap ediyorum sen bana neden ağabey demiyorsun" dedi. Sonra aramızda tartışma çıktı. Şaban bana bıçak çekip karnıma dayadı. Daha sonra da arkadaşlarına "getirin silahı bunu vuracağım" dedi. Ben de kaçıp korkuyla yanımda getirdiğim pompalı tüfekle ateş açıp vurdum" dediği öğrenildi.

Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen zanlı mahkeme tarafından tutuklandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@