Abdüllatif Şener'den kan donduran iddia

Tahran'daki Suriye Konferansı'na katılan Şener, Türkiye ile ilgili kan donduran bir iddiada bulundu.İran'ın daveti üzerine 18 Kasım'da Tahran'da düzenlenen Suriye konferansına katılan eski Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, dehşete düşüren aç

Gündem 21.12.2012, 17:00
Abdüllatif Şener'den kan donduran iddia

Tahran'daki Suriye Konferansı'na katılan Şener, Türkiye ile ilgili kan donduran bir iddiada bulundu.

İran'ın daveti üzerine 18 Kasım'da Tahran'da düzenlenen Suriye konferansına katılan eski Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, dehşete düşüren açıklamalarda bulundu.
 
Suriyelilerin geleceğine Suriyeliler'in karar vermesi gerektiğini söyleyen Şener, "Türkiye'nin muhalefetin yanında yer alması uluslararası güç odaklarının taşeronluğunu üstlenmekten başka hiçbir anlam ifade etmiyor" dedi.
 
Tahran'da kaldığı otelde El-Kaide konusunda uzman İranlı yetkili ile görüştüğünü söyleyen Şener, "El-Kaide ile ilgili bilgi istedim. Çünkü onlar bu konuda tecrübeli. Türkiye'den El-Kaide'ye katılmak üzere gidenler İran üzerinden ulaşıyor. El-Kaide ile ilgili son duyumları onların uzmanlarından dinledim. Hatta 6-7 kişi ile birlikteydik. Görüştüğüm kişi, El-Kaide'nin ABD'nin bölgeyi yeniden dizayn etmek, Türkiye'yi istikrarsız hale getirip parçalamak adına Alevileri hedef alacağını ve katliamlara başlayacağını söyledi" dedi.
 
ANKARA TAŞERON
 
Suriye'yi karıştıranların dışarıdan gelen silahlı kişiler olduğunu, ülkede istikrar için bu grupların ülkeyi terk etmeleri gerektiğini vurgulayan Şener, Türkiye'nin destek verdiği muhaliflerin meşru olmadıklarını savundu. Şener, şöyle devam etti: "
 
Suriye'deki muhalefetin insan hakları ihlalleri ayyuka çıkmış. Çocukları katlediyor, türbelere bomba atıyorlar. Öylesine çok yabancının Suriye'de kan gövdeyi götürecek bir eylemi başlattığı bir ortamda halk nazarında içerideki Suriyeli muhalifler de yara alıyor. Yabancı işgalcilerle işbirlikçi konumuna düşen Suriye muhalefeti ortaya çıkmış vaziyette. Uluslararası senaryolar ortaya konularak muhalefet yapısıyla Suriye'de iyi şeyler olsun amaçlamıyor. Sadece uluslararası küresel güçlerin Suriye'yi karıştırmak ve Suriye üzerinde kendi emellerini gerçekleştirmekten başka hiçbir niyetleri yok."
Yorumlar (1)
adil türk 8 yıl önce
Müslüman kardeş -ülkelerle kardeşliğimizi geliştirmek yerine düşman hale gelmemize sebep olan ABD ve yandaşlarına kucak açan bu hükümet Nükleer bombayı kucağına almıştır.Bunu tüm Türkiye görüyor fakat gereken yapılmıyor Ben buna inanamıyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@