alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Abdullah Gül o polisi affetmedi

Cumhurbaşkanı Gül, Dink'in katili Samast'la fotoğraf çektiren emniyet amiri Kurtaran'ın batıda iyi bir göreve gelmesini engelledi...Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in katili Ogün Samast'la Türk bayrağıyla fotoğraf çektiren dönemin Samsun As

Gündem 29.04.2012, 11:12
Abdullah Gül o polisi affetmedi

Cumhurbaşkanı Gül, Dink'in katili Samast'la fotoğraf çektiren emniyet amiri Kurtaran'ın batıda iyi bir göreve gelmesini engelledi...

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in katili Ogün Samast'la Türk bayrağıyla fotoğraf çektiren dönemin Samsun Asayiş Müdürü Yakup Kurtaran'ın Malatya'ya emniyet müdür yardımcısı olarak atanmasından rahatsızlık duyan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, tepkisini İçişleri Bakanlığı'na iletti.

Edinilen bilgilere göre, Emniyet Genel Müdürlüğü, şark görevi bittiği için batıya daha iyi bir göreve atanması gereken Kurtaran'ı 'pasif' göreve atayacak. Yıllık izne ayrılan Kurtaran da başka bir ile tayini için dilekçe verdi.

Prosedüre göre terfi ve rütbe alan Kurtaran'ın bu yıl şark görevi tamamlanıyor ve atamasının batıya yapılması gerekiyordu. Ancak edinilen bilgilere göre, Gül'ün tepkisi üzerine, süreç hızlandı ve Kurtaran'ın batıda bir kentte 'pasif' göreve atanması kararlaştırıldı.

Kurtaran'ın yıllık izne çıktığı öğrenildi. İçişleri'ne göre Kurtaran'ın rütbesinde değişiklik yapmak mümkün değil ama yeni görevi, o rütbe ile atanabileceği görevler arasında en etkisizi olacak.

Dink suikastının tetikçisi Samast, 20 Ocak 2007'de Samsun'da bir otobüste yakalanıp Terörle Mücadele Şubesi'ne götürülmüş ve çay ocağında elinde Türk bayrağı ile fotoğrafı çekilmişti. Samast'ın kahraman gibi gösterildiği fotoğrafta yanında eski Samsun Asayiş Şube Müdürü Yakup Kurtaran ile bir de asker görünüyordu. Tepki yaratan fotoğrafla ilgili Cumhurbaşkanı Gül'e bağlı Devlet Denetleme Kurulu, 'Hrant Dink'i hedef haline getiren ve Dink'i öldüren kişinin eline bayrak vererek resim çektiren marjinal anlayış' değerlendirmesi yapmıştı.


Yorumlar (3)
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Vatan aşıklarına böyle ceza verilmemeli.
Kemence 10 yıl önce
Bu sayfaları katilleri savunmak için kullanmayın. Trabzon'un adını da katillerle birlikte anmayın. Kendi görüşünüzü, tüm Trabzon'un fikriymiş gibi ortaya koymayın. Hem suçtur hem ayıptır.
Adanali 10 yıl önce
Bu yorumum bu siteyi yönetenlere siz benim yorumumu yayınlamayarak anti Bursa denilen sahisla aynı fikirde oldugunuzu gösterdiniz! Teşekkürler!!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@