7m

hyundai

tamfinans

81 ilde psikiyatri merkezi kurulacak

 254 bine yakın polis memurunun sorunlarının çözümü için psikiyatri merkezlerinin kurulması gündemde. Emniyet-Sen Genel Başkanı Çelik, 81 ilde polislere yönelik psikiyatri merkezleri açmayı planladıklarını söyledi. Emniyet-Sen Genel Başkanı İrfan Çelik,ya

Gündem 06.02.2013, 12:27
81 ilde psikiyatri merkezi kurulacak

 

254 bine yakın polis memurunun sorunlarının çözümü için psikiyatri merkezlerinin kurulması gündemde.
 
Emniyet-Sen Genel Başkanı Çelik, 81 ilde polislere yönelik psikiyatri merkezleri açmayı planladıklarını söyledi.
 
Emniyet-Sen Genel Başkanı İrfan Çelik,yaptığı açıklamada, Türkiye'de 254 bine yakın polisin bulunduğunu ve bunların çok ciddi sorunlarının olduğunu belirtti.
 
Memurların sıkıntılarını dile getiremediklerini ifade eden Çelik, "Türkiye'de polislerin çok ciddi sorunları var. Yılda ortalama 62-63 polis intihar ediyor. Son yıllarda polis memurlarındaki intihar oranı artış göstermeye başladı.
 
Sorunların çözümü için ciddi anlamda kanun düzenlemesi, polis memurlarının tedavi olabileceği psikiyatri merkezleri kurulması ve daha rahat bir çalışma ortamının sunulması gerekiyor. Yoksa intiharlar her gün devam edecek. Artık intiharlar polis memurları seviyesinden çıkıp üst derece rütbelilerin arasına da girmeye başladı.''
 
Çelik, teşkilatlanma çalışmalarını tamamladıktan sonra bu konuyu detaylı bir şekilde ele alacaklarını ifade ederek, ''Türkiye'nin tüm illerinde polislere yönelik psikiyatri merkezleri açmayı planlıyoruz'' dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@