500 Türk Lirasının üzerinde kim olmalı

 İnternetde yayılan bir habere göre 2013 yılının ilk çeyreğinde vatandaşlarla tanışıcak olan , 500 ( Beşyüz) Türk Lirasi'nın gerçekliği tartışa dursun sosyal medya paranın üzerinde kimin olacağını tartışıyor , tartışma o kadar alevlendiki forumlar twitter

Gündem 05.12.2012, 17:48
500 Türk Lirasının üzerinde kim olmalı

 

İnternetde yayılan bir habere göre 2013 yılının ilk çeyreğinde vatandaşlarla tanışıcak olan , 500 ( Beşyüz) Türk Lirasi'nın gerçekliği tartışa dursun sosyal medya paranın üzerinde kimin olacağını tartışıyor , tartışma o kadar alevlendiki forumlar twitter , facebook kısaca tüm sosyal medya bunu konuşur oldu , işte sizin için olası istenilen isimleri araştirdik ve sunduk aşağıda listede bulabilirsiniz.
 
Atatürk'çü web sitelerine göre yeni paranin üzerinde Atatürk'ün ailesinin bir fotoğrafı olmalı,yani Zübeyde Hanım (Annesi)  , Ali Rıza (Babası) Bey ve  Makbule ATADAN (Kız kardeşi ) yer almasının kararlaştırılması gerektiğini düşünürken alternatif olarak kurtuluş savaşı kahraman komutanlarında resimlerinin yer alınabileceğini düşünüyorlar .
 
Fakat gençler daha farklı düşünüyor , gerek twitter , gerek sözlük siteleri olsun gençlerin aklındaki isimler yakın süre önce kaybettiğimiz büyük değerlerimizin olması konusunda Kemal SUNAL , Neşet ERTAŞ , Cem KARACA , Abdurrahim KARAKOÇ isimlerinden birsinin olması gerektiğini savunuyorlar.
 
Sağ görüşlü web siteleri merhum şehit Muhsin YAZICIOĞLU konusunda diretirken , sol görüşlü web siteleri Deniz GEZMİŞ ismi üzerinde yoğunlaşıyor .
 
Pek çok islami web sitesi ise Peygamber Efendimiz Hz.MUHAMMED (S.a.v) isminin yazması gerektiğini düşünüyor . Ki daha önce " Kuran'in Nüzülünün 1400. Yılı Hatıra Parası" basılıp dağıtılmıştı .
Yorumlar (5)
Kadir yılmaz 8 yıl önce
Keşke osman devletı olsaydı neden sanatcı? sanatcılar türk mü kurtarıldı ?
adil türk 8 yıl önce
Türk vatandaşıyım.
onur cak 8 yıl önce
ebru sanatı... nazim hikmet...baris manco...senol gunes:))
YALNIZ KURT TS 8 yıl önce
Sultan ||.Abdulhamid yada Kanunin resmi olmali din dusmanlarinin degil.
nuricebiroglu 8 yıl önce
burada da asıl amaç atatürkün olmamasını sağlamaktır.artık atatürk düşmaanlığı alenen yapılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@