40 bin tutuklu serbest mi kalacak?

 Özel Yetkili Mahkemeler darbe girişimlerine, iddia edilen ETÖ'ye, mafyalara, uyuşturucu tacirlerine kaçakçılara darbe üstüne darbe indirdi. Türkiye, Özel Yetkili Mahkemeler sayesinde başta terörle mücadele olmak üzere, başına bela olan bütün yasa dışı ol

Gündem 30.06.2012, 16:33
40 bin tutuklu serbest mi kalacak?

 

Özel Yetkili Mahkemeler darbe girişimlerine, iddia edilen ETÖ'ye, mafyalara, uyuşturucu tacirlerine kaçakçılara darbe üstüne darbe indirdi.

 

Türkiye, Özel Yetkili Mahkemeler sayesinde başta terörle mücadele olmak üzere, başına bela olan bütün yasa dışı oluşumlara karşı çok önemli mesafe kaydetti. Özel Yetkili Mahkemeler masum vatandaşı hedef alan kapkaçın en aza indirilmesine vesile oldu.

 

Özel Yetkili Mahkemeler geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine, kaçakçılara darbe vurdu. Sadece istanbul'da 78 mafya ve suç örgütü çökertildi. Özel Yetkili Mahkemeler cuntacılara, darbe girişimlerine, teröristlere göz açtırmadı. 

 

Özel Yetkili Mahkemeler'in kaldırılmasıyla mevcut davaların etkilenmeyeceği, terör yandaşlarının, cuntadan yargılananların serbest kalmayacağı öne sürülmüştü. Oysa Posta Gazetesi'nin ilk sayfasında dikkat çekici bir haber yayımladı. 

 

Darbe sanığı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un resmini kullanan gazete, "40 bin tutuklu için özgürlük umudu" başlığını attı. "Halen tutuklu olan yaklaşık 40 bin kişi kurulacak özel mahkemelere başvurup tutuksuz yargılanma talep edebilecek" diye yazdı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@