7m


7m

hyundai

30 Ağustos kutlamaları bir dizi yeniliğe sahne olacak 

Ankara'daki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları bu yıl bir dizi yeniliğe de sahne olacak.Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ilk kez düzenlenecek 30 Ağustos resepsiyonunda aziz şehitlerimizin anısına sayg

Gündem 28.08.2015, 20:18
30 Ağustos kutlamaları bir dizi yeniliğe sahne olacak 

Ankara'daki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları bu yıl bir dizi yeniliğe de sahne olacak.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ilk kez düzenlenecek 30 Ağustos resepsiyonunda aziz şehitlerimizin anısına saygı çerçevesinde herhangi bir müzik dinletisine yer verilmeyecek. Atatürk Kültür Merkezi'ndeki törenlerde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halka hitabının ardından tören geçişi öncesinde ilk kez Karma Bando ile Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Gösteri Birliği tarafından kısa bir gösteri yapılacak. Törenlerde yaya ve motorlu birliklerin sayısı geçmiş yıllara oranla daha fazla olacak. ASELSAN, TUSAŞ, TAİ, ROKETSAN, HAVELSAN, İSBİR ve ASPİLSAN tarafından milli imkanlarla üretilen ve daha önceki yıllarda gösteri geçişine katılmayan silah araç ve sistemleri de hipodromdaki yerlerini alacak.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından üretilen zırhlı muharebe ve keşif araçları ile birlikte Altay tankları da bu sene geçit törenine katılacak. Törenlerde, ATAK helikopteri ile HÜRKUŞ uçağının gösterisi de yer alacak.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki resepsiyona şehit yakınları, gaziler, siyasiler, yargı mensupları, er ve sivil memurlar da dahil TSK mensupları, yabancı misyon şefleri, askeri ataşeler, STK'lar, meslek kuruluşları, yazar, sanatçı, akademisyen, ve gazeteciler olmak üzere birçok kesimden yaklaşık bin 800 kişi davet edildi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@