vardallar

2 uçak havada çarpışıyordu!

Pegasus Havayolları'nın Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Kıbrıs'a giden uçağı kalkıştan kısa süre sonra başka bir uçakla çarpışma ikazı verdi.Pilot olası bir faciayı önledi.Yolcuları arasında Ece Erken'in de bulunduğu PC 216 sefer sayılı 737-800 tipi uçak dü

Gündem 10.12.2011, 16:35
2 uçak havada çarpışıyordu!

Pegasus Havayolları'nın Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Kıbrıs'a giden uçağı kalkıştan kısa süre sonra başka bir uçakla çarpışma ikazı verdi.Pilot olası bir faciayı önledi.

Yolcuları arasında Ece Erken'in de bulunduğu PC 216 sefer sayılı 737-800 tipi uçak dün akşam Ercan'a gitmek üzere pistten kalkışa geçti. Bir süre sonra uçaktaki, başka bir uçak diğerine yaklaştığında ikaz veren (tıkas sistemi) aktif hale geldi. İkaz ile birlikte kaptan pilot inişe geçen başka bir uçak olduğunu görüp ani manevra ile yön değiştirip, diğer uçaktan uzaklaştı. Bu esnada yolcular panik yaşadı. Uçak yoluna devam ederek Ercan Havalimanı'na inişini başarıyla gerçekleştirdi.

Sunucu Ece Erken müzik dinlediği esnadan diğer yolcuların bağırmaya başladığını belirterek, pilotun manevrayı niçin yaptığına ilişkin kendilerine anonsla bilgilendirdiğini anlattı.

Olaya; uçağın pilotu ile uçuş kontrol kule görevlisi arasındaki yükseklik anlaşmazlığının sebep olduğu iddia edildi.

Ancak Sivil havacılık yetkililer, olayın yaşanmasına sebep olan nedeni bulmak için incelemelerini sürdürüyor.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@