2 binden fazla memurun yeri değişti

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarındaki 2 bin 441 kadroda değişiklik yapıldı, ortalama ücret toplamı üst sınırı da belli oldu.Başbakanlık ve bazı bakanlıkların da aralarında bulunduğu bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarında değişiklik yapılmasına ilişk

Gündem 16.01.2013, 10:02
2 binden fazla memurun yeri değişti

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarındaki 2 bin 441 kadroda değişiklik yapıldı, ortalama ücret toplamı üst sınırı da belli oldu.

Başbakanlık ve bazı bakanlıkların da aralarında bulunduğu bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarında değişiklik yapılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayınlandı.
 
Buna göre, taşra teşkilatı da dâhil en fazla kadro değişikliğinin yaşandığı bakanlık bin 321 ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı oldu.
 
Söz konusu Bakanlığı sırasıyla, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (409), Maliye Bakanlığı (351), Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (178), Başbakanlık (113), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (32), Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü (26) ve Türk Patent Enstitüsü (11) izledi.
 
190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin ilgili maddesine göre, kuruluşlara verilmiş bulunan serbest kadrolar, hiyerarşik yapıyı bozmamak kaydıyla Bakanlar Kurulu'nca değişik derecelerden aynı sınıf ve unvanlı kadrolarla değiştirilebiliyor.
 
ÜCRET ÜST SINIRI
 
Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel için 2013 yılının birinci altı aylık dönemindeki ''ortalama ücret toplamı üst sınırı'' 7 bin 235 lira olarak tespit edildi.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@