alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

19 Mayıs statlarda kutlanabilir!

 Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, 19 Mayıs kutlamalarının yönetmelikte de yer aldığı gibi Ankara’da stadyumda yapılacağını belirttiler. Yetkililer, Ankara dışındaki illerde de kutlamanın yapılacağını, gerekirse okullarda hazırlanan programların birleşt

Gündem 01.05.2012, 08:46
19 Mayıs statlarda kutlanabilir!

 

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, 19 Mayıs kutlamalarının yönetmelikte de yer aldığı gibi Ankara’da stadyumda yapılacağını belirttiler.

 

Yetkililer, Ankara dışındaki illerde de kutlamanın yapılacağını, gerekirse okullarda hazırlanan programların birleştirilerek stadyuma taşınabileceğini vurguladılar.

 

Danıştay'ın Milli Eğitim Bakanlığı’nın 19 Mayıs genelgesini durdurma kararı, bu yıl 19 Mayıs törenlerinin Ankara dışındaki illerde nerede ve nasıl kutlanacağı konusunda karışıklığa neden oldu.

 

Kutlamaların yönetmelikte de yer aldığı gibi Ankara’da stadyumda yapılacağını anımsatan yetkililer, Ankara dışındaki illerde de kutlamanın yapılacağını, stadyumda yapılabilmesi için bir sorun bulunmadığını, gerekirse okullarda hazırlanan programların birleştirilerek birkaç prova ile stadyuma taşınabileceğini bildirdiler.

 

Hürriyet'ten Esra Kaya'nın haberine göre bakanlık yetkilileri, genelgenin iptal edilmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı bünyesinde oluşturulan heyetin bir çalışma yaptığını anımsatarak, burada alınacak karara göre bakanlığın kısa süre içinde yeni bir genelge hazırlayacağını bildirdi.

 


Yorumlar (1)
Onur Reis 10 yıl önce
kutlama yapılacak diye öğrencileri iki ay okuldan uzak tutmak kimseye yarar sağlamaz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@