7m

7m

hyundai

1 terörist öldürüldü, 1 terörist sağ yakalandı

Batman'da teröristler polis aracına uzun namlulu silahlarla saldırdı. Saldırıda 1 polis yaralanırken, 1 terörist ölü, 1 terörist sağ olarak ele geçirildi.Edinilen bilgilere göre, olay, merkez Koruk caddesi hemzemin geçidinde meydana geldi. Burada uygulama

Gündem 01.09.2015, 17:13 01.05.2019, 13:46
1 terörist öldürüldü, 1 terörist sağ yakalandı

Batman'da teröristler polis aracına uzun namlulu silahlarla saldırdı. Saldırıda 1 polis yaralanırken, 1 terörist ölü, 1 terörist sağ olarak ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre, olay, merkez Koruk caddesi hemzemin geçidinde meydana geldi. Burada uygulama yapan sivil plakalı bir polis otomobiline, 3 kişi oldukları tespit edilen PKK'lılar tarafından, uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Polislerin de karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada, bir komiser yardımcısı yaralanırken, saldırganlardan biri ölü, biri de sağ olarak ele geçirildi. Kaçan diğer saldırganın yakalanması için de çok yönlü çalışma başlatıldı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Batman Valisi Azmi Çelik, saldırının üç kişi tarafından gerçekleştirildiğini ve olayda bir komiser yardımcısının yaralandığını belirterek, bir saldırganın ölü, bir saldırganın da sağ olarak, ele geçirildiğini doğruladı. Çelik, kaçan saldırganın yakalanması için de çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@