Zamlarla ilgili kötü haber geldi

İskele Sancak programına katılan Başbakan Erdoğan'a, son birkaç günde gelen zamlar ve bundan sonra herhangi bir zammın yapılıp yapılmayacağı hakkında da bir soru yöneltildi. Erdoğan zamları yorumlarken doğalgaza da zam geleceğinin sinyallerini verdi.İşte

Ekonomi 27.09.2012, 08:38
Zamlarla ilgili kötü haber geldi

İskele Sancak programına katılan Başbakan Erdoğan'a, son birkaç günde gelen zamlar ve bundan sonra herhangi bir zammın yapılıp yapılmayacağı hakkında da bir soru yöneltildi. Erdoğan zamları yorumlarken doğalgaza da zam geleceğinin sinyallerini verdi.

İşte Erdoğan'ın zam açıklaması:

Akaryakıtta normal zamanda fiyatı piyasa belirliyor. Ancak 2009'daki zam gibi bir zam yapmadık. Şu anki zam dengelerle ilgili bir zamdır. Doğalgazda dünyada büyük maliyetlere çıktı. Bu zamları yapmadığımız zaman bugün komşularımızda neler yaşıyorsa onlar da bugün bizde yaşanabilir. 

Biz vatandaşımızı zora sokmadan birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Biz mutfak tüpüne zam yapılmasını istemedik. Hem mutfak tüpünde hem sanayide katlanacağız. Ama diğerlerinde bu zammı yapmak durumundayız.

Doğalgaza kış sezönu öncesinde birşeyler yapılmak durumunda.

 

Yorumlar (2)
adil türk 8 yıl önce
Varmı tutunacak dalınız ,Yok.Çünki ülkenin maden yataklarını ,kıymetli arazilerini kurumlarını yabancılara peşkeş çektirdiniz.Dışa bağımlı hale geldiniz.Senyorajı kaldırdınız.Tamamen teslimşiyetçilik içindesiniz.Tek çareniz milletin cebinden hırsızlık yapmak kaldı.
adil türk 8 yıl önce
Aslında ülkemiz hep kaybetti .Milleti uyutmya çalıştınız.Devletin kazandığı VERGİ den başka neyiniz kaldı.İşte ülkeyi bu hale siz getirdiniz.Elinizi cebimizden çekin.Zaten zor geçindiğimiz bir maaşımız var onuda kırpmaya hırsızlık yapmaya çalışıyorsunuz.HAKKIMI HARAM EDİYORUM.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@