7m


7m

hyundai

Yurt dışından getirilecek telefon ve bandrol ücretleri belli oldu!

Yurt dışından getirilen teknolojik cihazlara ek bandrol ücreti düzenlemesi yayınlandı. Ticari amaç dışında yurt dışından getirilecek cep telefonlarından 20 euro, bilgisayar ve tabletlerden de bir defaya mahsus olmak üzere 10 euro alınacak.

Ekonomi 24.12.2019, 15:31
Yurt dışından getirilecek telefon ve bandrol ücretleri belli oldu!

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlanan Cumhurbaşkanı kararına göre; bu kapsamda getirilecek TV'lerden ekran büyüklüğüne göre 8-80 euro arasında, radyo ve oto radyolardan 1-2 euro, videolardan 18 euro, TV ağırlıklı birleşik cihazlardan 9-21 euro, radyo ağırlıklı birleşik cihazlardan ise 1-18 euro arasında değişen miktarlarda ücret tahsil edilecek.

CEP TELEFONLARINDAN 20 EURO

Karara göre; cep telefonlarından 20 euro, bilgisayar ve tabletlerden 10 euro, mp3 çalar, navigasyon cihazları, dvd-vcd oynatıcılar ve ev sinema sistemlerinden 2-15 euro, bunun dışında kalan bu kapsamdaki her türlü cihazdan 18 euro ücret alınacak

2019'DA DA GEÇİCİ OLARAK UYGULANMIŞTI

Yurtdışından getirilecek bilgisayar, tablet, cep telefonu, televizyon, video, radyo gibi cihazlara 2020 için "ek" bandrol ücreti getirildi. Geçici vergilendirmeye ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı Resmi Gazetede yayınlandı. Aynı vergiler 2019 yılında da “geçici” olarak uygulanmıştı 


Yorumlar (2)
yorumcu 2 yıl önce
Vergiyi EUROya endekslemislerki Devletin vergi kazanci TL nin deger kaybi yasamasindan etkilenmesin.Asgari ucretide Euroya endeksleyin bakalim...gorelim.
Tuna 2 yıl önce
Memleket adeta DILENCI olmuş,temin ederim utanıyorum bu haberden

Gelişmelerden Haberdar Olun

@