banner526

banner533

banner513

Yemeksepeti çöktü mü?

Yemeksepeti'ne girilemiyor

Ekonomi 30.11.2017, 13:23
Yemeksepeti çöktü mü?
Bundan iki yıl önce Delivery Hero`ya satılan YemekSepeti`ne, bazı servis sağlayıcılardan ulaşılamıyor. Sitenin uygulaması da iOS platformunda çalışamaz durumda.

Alan adını yenilemeyi unuttuğu düşünülen Yemeksepeti'ne bazı servis sağlayıcılardan ulaşılmaya çalışıldığında aşağıdaki hata ekrana geliyor. Ancak şirketin kısa sürede harekete geçtiği ve alan adını 2021 yılına kadar uzatıldığı belirtiliyor.

Ancak alan adı yenilenmesi durumunda yönlendirmeyi sağlayan DNS sunucularının güncellenmesi 72 saate kadar sürebiliyor. Genellikle birkaç saatte düzelen bu sunucular güncellendiğinde, tüm internet sağlayıcılardan siteye erişimin mümkün olması bekleniyor.
Yemeksepeti çöktü mü?

Bundan iki yıl önce uluslararası online yemek dağıtım ağı Delivery Hero, internet yemek dağıtım şirketi Yemeksepeti'ni 589 milyon dolara satın almıştı. Dünyada 29 ülkede 1.500 çalışanı ile 100 bin dolayında restoran ile çalışan Delivey Hero'nun yüzde 39 hissesi ise daha önce Türkiye'de çeşitli girişimlerde bulunan ama ülkeden çıkma kararı alan Alman iş geliştirme şirketi Rocket Internet'in elinde bulunuyor.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@