banner491

Vergi kaçırana yurtdışı kıskacı

Hükümet, OECD ve Avrupa Konseyi'nin öncülüğünde vergi kayıp kaçağını önlemek amacıyla harekete geçti. Vergi kaçıran kişi gittiği ülkede de kendi ülkesinde gibi takip edilecekAnlaşmaya göre, vergi kaçıran kişi gittiği ülkede de kendi ülkesinde gibi takip e

Vergi kaçırana yurtdışı kıskacı

Hükümet, OECD ve Avrupa Konseyi'nin öncülüğünde vergi kayıp kaçağını önlemek amacıyla harekete geçti. Vergi kaçıran kişi gittiği ülkede de kendi ülkesinde gibi takip edilecek

Anlaşmaya göre, vergi kaçıran kişi gittiği ülkede de kendi ülkesinde gibi takip edilecek. Anlaşmayı imzalayan ülkeler birbirlerinin vergiyle ilgili bilgi taleplerini karşılama konusunda kapsamlı bir işbirliği yürütecek.

Talepte bulunulan devlet, başvuran devletin vergi alacağını kendi vergi alacağıymış gibi tahsil etmek için girişimlerde bulunacak.

Türkiye koyduğu çekinceyle anlaşmayı kendisiyle ilgili olarak sadece gelir, kurumlar ve KDV ile sınırlı tuttu.

Anlaşmada bu kapsamda, bilgi değişimi, eşzamanlı ve yurtdışı vergi incelemeleri, tahsilatta yardımlaşma ve tebligat konuları da yer aldı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET KÜÇÜK
MEHMET KÜÇÜK - 7 yıl Önce

TFF seyircisir maç cezası veriyor.Ceza dalayısıyle bilet kesilmiyor.Bilet kesilmediği için KDV tahsil edilemiyor.bu nedenle TFF vergi kacırıyor demekdir.

banner441

banner472