Türk ürünlerine çatı marka geliyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıklama yaptı

Ekonomi 24.03.2019, 11:16
Türk ürünlerine çatı marka geliyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Türk ürünleriyle ilgili uluslararası bir çatı marka kurma hedefimiz var. Yüksek kalite yerli ve milli ürünleri yurt dışında sergileme, bunlar için talep oluşturma ve söz konusu ürünleri yüksek fiyatla satmayı planlıyoruz" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli şu ifadeleri kullandı:

"Türk ürünleriyle ilgili uluslararası bir çatı marka kurma hedefimiz var. Yüksek kalite yerli ve milli ürünleri yurt dışında sergileme, bunlar için talep oluşturma ve söz konusu ürünleri yüksek fiyatla satmayı planlıyoruz. Yılın ilk yarısını bitirmeden açıklamış oluruz bu markayı.

Tarım sektörü için geleceğe yönelik rekolte ve ürün fiyatları tahminleri konusunda meteorolojimiz çalışıyor. Seracılık alanında bizim Türkiye olarak onlara (Katar) verebileceğimiz Batı'dan çok daha fazla şey var"

Yorumlar (1)
Tr61 2 yıl önce
Çıkar ortaya bir gün bu reisin katarla olan aşkı.Al beleş uçak ver beleş tank fabrikası.Topraklarımız peşkeş çekildi.Ormanlarımız yakılıp bunlara villalar yapıldı yakılan yerlerde.Tamda bu aşamada Orman bakanı be olduğunu dahi bilmediği Türk ürünlerini bu ülkeye yüksek fiyatla satacakmışmış!! Ne bu ürün Orman bakanı??

Gelişmelerden Haberdar Olun

@