kebir reklamı

Trabzon bünyesine 9 müdürlük!

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatını yeniden yapılandırdı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatını yeniden yapılandırdı. 16 gümrük bölge müdürlüğü kuran Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bölge müdürlükleri bünyesindeki gümrük müdürlükleri ve gü

Trabzon bünyesine 9 müdürlük!

banner197

 

 Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatını yeniden yapılandırdı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatını yeniden yapılandırdı. 16 gümrük bölge müdürlüğü kuran Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bölge müdürlükleri bünyesindeki gümrük müdürlükleri ve gümrük muhafaza kaçakçılık ve istihbarat müdürlüklerini de belirledi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının Taşra Teşkilatında Düzenleme Yapılması Hakkında Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın taşra teşkilatında 16 gümrük ve ticaret bölge müdürlüğü ve bu bölge müdürlüklerine bağlı müdürlükler kuruldu. Kurulan gümrük bölge müdürlükleri ile gümrük müdürlüğü ve gümrük muhafaza kaçakçılık ve istihbarat müdürlükleri şöyle:

-Batı Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü (Antalya) bünyesinde 17 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan ikisi, Antalya ve Marmaris Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölge müdürlüğüne bağlı iller: Antalya, Burdur, Isparta ve Muğla.

-Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün (Mersin) bünyesinde 13 müdürlük kuruldu. Bunlardan biri Mersin Gümrük Muhafaza ve Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü olarak belirlendi. Bölge müdürlüğüne bağlı iller: Mersin, Adana ve Niğde.

-Orta Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün (Ankara) bünyesinde 16 müdürlük kuruldu. Bunlardan ikisi Ankara ve Kayseri Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü, biri Kırıkkale Orta Anadolu Rafineri Gümrük Müdürlüğü. Bölgeye bağlı iller: Ankara, Kırıkkale, Konya, Karaman, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Çankırı, Kırşehir ve Yozgat.

-GAP Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün (Gaziantep) bünyesinde 14 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan ikisi Gaziantep ve Öncüpınar Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölgeye bağlı iller: Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa ve Adıyaman.

-Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün (Hatay) bünyesinde 9 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan ikisi, Cilvegözü ve İskenderun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlükleri. Bölgeye bağlı iller: Hatay ve Osmaniye.

-İPEKYOLU GÜMRÜK BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NDE 3 MUHAFAZA KAÇAKÇILIK VE İSTİHBARAT MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU-

-İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün (Diyarbakır) bünyesinde 13 gümrük müdürlüğü bulunuyor. Bunlardan üçü, Diyarbakır, Habur ve Nusaybin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlükleri. Bölgeye bağlı iller: Bingöl, Batman, Siirt, Şırnak, Tunceli, Mardin ve Diyarbakır.

-Doğu Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün (Van) bünyesinde 20 gümrük müdürlüğü bulunuyor. Bunlardan dördü Van, Gürbulak, Esendere, Dilucu Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölgeye bağlı iller: Van, Bitlis, Muş, Hakkari, Ağrı, Kars, Ardahan, Erzurum ve Iğdır.

-Doğu Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün (Trabzon) bünyesinde 9 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan ikisi Trabzon ve Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölgeye bağlı iller: Trabzon, Rize, Giresun, Artvin, Erzincan, Gümüşhane ve Bayburt.

-Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün (Samsun) bünyesinde 8 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan biri Samsun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölgeye bağlı iller: Samsun, Çorum, Ordu, Amasya, Tokat, Kastamonu ve Sinop.

-Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün (Kocaeli) bünyesinde, 16 bölge müdürlüğü kuruldu. Bunlarda ikisi Zonguldak ve Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölgeye bağlı iller: Kocaeli, Bolu, Düzce, Sakarya, Zonguldak, Bartın ve Karabük.

-İstanbul'DA HEM KARADAN HEM DE DENİZDEN KAÇAKÇILIKLA MÜCADELE-

-İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün (İstanbul) bünyesinde 24 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan ikisi İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ile İstanbul Deniz Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölgeye bağlı il: İstanbul.

-Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün (Edirne) bünyesinde 12 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan ikisi Edirne ve İpsala Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölge müdürlüğüne bağlı iller: Edirne ve Kırklareli.

-Batı Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün (Tekirdağ) bünyesinde 10 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan biri Tekirdağ Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölgeye bağlı iller: Çanakkale ve Tekirdağ.

-Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün (Bursa) bünyesinde, 12 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan biri Bursa Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölgeye bağlı iller: Bursa, Balıkesir, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Yalova.

-Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün (İzmir) bünyesinde 21 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan biri İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bağlı bulunduğu bölgeler: İzmir, Manisa, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar ve Aydın.

-Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün (Malatya) bünyesinde 7 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan biri Malatya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölgeye bağlı iller: Malatya, Kahramanmaraş, Sivas ve Elazığ.

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.