TL dünyada ilk sırada

 Peterson Enstitüsü'nün son raporuna göre TL, aşırı değerli kurlar arasında dünyada ilk sırada,Uluslararası ekonomik araştırmalar yapan Peterson Institute for International Economics'in döviz kurları üzerine yaptığı analize göre Türk Lirası dünyada aşırı

TL dünyada ilk sırada

 

Peterson Enstitüsü'nün son raporuna göre TL, aşırı değerli kurlar arasında dünyada ilk sırada,

Uluslararası ekonomik araştırmalar yapan Peterson Institute for International Economics'in döviz kurları üzerine yaptığı analize göre Türk Lirası dünyada aşırı değerli kurlar arasında en üst sırada yer aldı.

 Türk Lirası'nın reel efektif kur endeksine göre yüzde 20'nin üzerinde aşırı değerli olduğunu saptayan PIIE, dünyanın en az değerli para biriminin ise Singapur doları olduğuna dikkat çekti.

Türk Lirası'nı aşırı değerlilik açısında Yeni Zelanda Doları, Avustralya Doları ve Güney Afrika Rand'ı izliyor.

En az değerli para birimleri listesinde ise Singapur dolarının ardından İsveç Kronu, Tayland Baht'ı ve Hong Kong Doları var.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
isa sayar
isa sayar - 7 yıl Önce

Eskiden enflasyon %100'dü bir ekmek 1 milyon lira idi. Bunu yapan da CHP idi. Peki şimdi durum nedir? İşte haberi okudunuz. DÜnyanın en değerli parası bizde. Müslümanlara Allah gerçekten yardım ediyor işte ispatı bunları görüp de inanmayanların aklından şüphe etmek gerekir.

mehmet ziya
mehmet ziya - 7 yıl Önce

isa kardes cok degerli para iyi degildir..ihracatin azalir ithalatin artar..uc bes ay sonra gorursun merkez bankasi piyasaya tl sunar.fanatiklik yapiyosun bence.hic bi ulke icin asiri degerli para iyi degildir.

SIRADAKİ HABER

banner513