banner518

TKDK 60 Milyon Euro Hibe Dağıtacak

TKDK 6. çağrı ilanına çıkarak destek vereceği alanları açıkladı. Bu alanlardaki projelere ise Türkiye Genelinde 60 Milyon Euro destek verecek.

Ekonomi 13.05.2019, 16:57
TKDK 60 Milyon Euro Hibe Dağıtacak

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 8 Mayıs 2019 tarihinde 6. Başvuru Çağrı İlanına çıktı.

TKDK Trabzon İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu konu ile ilgili olarak IPARD II 6. Çağrıda Türkiye genelinde toplam 60 Milyon Euro (yaklaşık 414 Milyon Türk Lirası) hibe dağıtılacağını ifade etti. 

Çağrı kapsamında destek verilecek olan başlıkların; Bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi, işlenmesi ve paketlenmesi, Arıcılık ve arı ürünlerinin üretilmesi, işlenmesi ve paketlenmesi, Zanaatkârlık ve Katma Değerli Ürünler, Kırsal Turizm ve Rekreasyon faaliyetleri, Kültür Balıkçılığı, Yenilenebilir Enerji Tesisleri, Makine Parkları Kurulumu olduğunu belirten Aydoğdu, bu başlıklar altında yapılacak olan yatırımlara yüzde 55 oranında hibe desteği verileceğini, aynı zamanda yatırımcıların proje kapsamında yapacakları uygun harcamalarda yüzde 18 oranında KDV muafiyetlerinin olacağını söyledi.

TKDK 60 Milyon Euro Hibe Dağıtacak

Trabzon’un kalkınması adına büyük bir fırsat olan TKDK 6. Başvuru ilanının 23 Ağustos 2019 tarihine kadar devam edeceğini beyan eden İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu, "Trabzon’un bu desteklerden maksimum düzeyde faydalanmasını istiyoruz. Ülkenin çeşitli yerlerinde yaşayan Trabzonlulara ve Trabzon’a yatırım yapmak isteyenlere seslenmek istiyorum. Gelin ilimizi beraber kalkındıralım’’ diye konuştu.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (6)
kayıkçı 1 yıl önce
bu hibeden nasıl yararlanabiliriz?ne yapmamız gerekiyor,bunun üzerine bir yazı yazabilir misiniz?
hakan 1 yıl önce
okçuluk vakfına bağış yapabilirsin, ensar vakfına bağış yapabilirsin, 50bin oy potansiyelli bir cemaate üye olabilirsin. Yoksa olmaz kardeşim
Tscan 1 yıl önce
Birileri indire gandi yapar
? 1 yıl önce
bu paranın çarçur olmaması için devlet tc nosundan insanları çok rahat tanıyabilir.... onları davet etmesi lazım değilmi ?
? 1 yıl önce
şahıs kimdir önemli değil....bu işleri ayarla tamam olsun.....devletin bu politikasını hiç beğenmiyorum....yine para çarçur olsun gitsin....
murat başkan 1 yıl önce
bu hibenin benim aklımdaki karşılığı .. tecavüze uğrayanla evlenmek ...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@